Gakpo: gra w Premier League jest szybsza niż w Eredivisie

Cody Gakpo
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cody Gakpo

Cody Gakpo tej zimy zdecydował się na zmianę barw klubowych, dołączając do Liverpoolu. Zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami The Reds porównał szybkość gry w Premier League i Eredivisie.

  • Liverpool w trakcie trwającego okna transferowego zdecydował się na pozyskanie Cody’ego Gakpo
  • 21-latek ma już za sobą jeden występ w lidze angielski i pozwolił sobie na porównane gry w tych rozgtrywkach z tym, co było w Holandii
  • Holender dał jednocześnie do zrozumienia, że chce jak najszybciej zaaklimatyzować się w nowych warunkach

Cody Gakpo porónał szybko gry w Premier League i Eredivisie

Cody Gakpo stał się bohaterem jednego z największych transferów tej zimy. 21-latek za ponad 40 milionów euro dołączył do Liverpoolu z PSV Eindhoven. Jak dotąd rozegrał jeden mecz w Premier League. Mimo wszystko już pozwolił sobie na pierwsze wnioski dotyczące gry w lidze angielskiej.

Grają tutaj bardzo szybko i podoba mi się to. Główną różnicą jest szybkość gry. W Premier League wszystko dzieje się szybciej niż w Eredivisie – mówił Gakpo cytowany przez oficjalną stronę internetową Liverpoolu.

Zobacz także:

Chelsea finalizuje kolejne wzmocnienie. “Piłkarz i PSV zaakceptowali warunki umowy”
Noni Madueke

Chelsea nie zwalnia tempa w trakcie trwającego okna transferowego. Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że londyńczycy właśnie finalizują kolejne wzmocnienie. Chelsea nie zamierza się zatrzymywać w temacie transferów Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że przesądzony jest kolejny ruch w wykonaniu The Blues Szeregi ekipy z Londynu wzmocni tym razem młodzieżowy reprezentant Anglii Noni Madueke trafi do Chelsea

Czytaj dalej…

Zwykle w PSV budowaliśmy pozycyjny atak i spędzaliśmy dużo czasu na dotarciu do bramki. Tutaj staramy się to zrobić jak najszybciej – w dobrym tego słowa znaczeniu. Przeciwnicy również próbują grać w ten sposób – zaznaczył piłkarz.

W porównaniu z Holandią jest tu wiele różnic, ale muszę jak najszybciej się dostosować. To zależy ode mnie – zakończył skrzydłowy Liverpoolu.

Ekipa z Anfield Road plasuje się aktualnie na dziewiątej pozycji w tabeli. Na swoim koncie Liverpool ma 28 punktów. Do czwartego Newcastle United, zajmującego miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, traci 10 oczek.

Liverpool w sobotę czeka trudne starcie w Premier League przeciwko Chelsea. Spotkanie zacznie się o 13:30.

Czytaj więcej: Brazylijczyk nie odejdzie z Liverpoolu w styczniu. “Nie ma szans”

Komentarze