Unai Emery
Unai Emery fot. Michał Świerżyński

Emery: Wypracowujemy swój własny styl

Arsenal FC awansował na trzecie miejsce w tabeli Premier League po wygranej z Newcastle United 2:0. Unai Emery, menedżer Kanonierów, był zadowolony, że jego podopieczni w pełni dominowali w poniedziałkowym spotkaniu.

Czytaj dalej…

– Graliśmy bardzo równo przez ponad 90 minut. Nie pozwoliliśmy rywalom na stworzenie jakiejkolwiek szansy. Stwarzaliśmy sytuacje i zdominowaliśmy mecz. Jesteśmy szczęśliwi – powiedział Emery w rozmowie z BBC.

– Każdy mecz jest trudny. Zdobyliśmy trzy punkty i dokonaliśmy tego w naszym stylu. To jest fajne wyzwanie wygrywanie kolejnych meczów. To jest nowa historia i wypracowujemy swój własny styl. Mamy dobry okres, ale każde spotkanie to jest nowy test – podkreślił hiszpański szkoleniowiec.

– Robimy postępy. Obecnie jesteśmy na trzecim miejscu, a następny mecz gramy z Evertonem i będzie on trudny. Nasi bezpośredni rywale będą wygrywali jeszcze wiele spotkań w tym sezonie – stwierdził.

Arsenal ma dwa punkty przewagi nad czwartym Tottenhamem i piątym Manchesterem United. Szósta Chelsea traci do Kanonierów trzy “oczka”.

Komentarze