Emery: To nie będzie decydujący mecz

Unai Emery
Unai Emery fot. Michał Świerżyński

W niedzielę zostanie rozegrany niezwykle istotny mecz w kontekście walki o miejsce w pierwszej czwórce w Premier League pomiędzy Arsenalem FC i Manchesterem United. Unai Emery, menedżer Kanonierów, spodziewa się podobnego spotkania do tego przegranego z Czerwonymi Diabłami w Pucharze Anglii.

Czytaj dalej…

– W niedzielę można oczekiwać wielu podobieństw, ponieważ oni mają podobny skład i mają dobry okres, tak jak wtedy. My jednak wtedy też graliśmy dobrze i stwarzaliśmy sobie sytuacje – powiedział Emery, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Potrzebujemy wypoczętych zawodników, z dużą energią, jakością i w odpowiedniej kombinacji. Musimy też mieć dobrych graczy na ławce, którzy potem wejdą i pomogą nam w dalszej fazie – dodał hiszpański szkoleniowiec.

Jego podopieczni zajmują piąte miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do czwartej ekipy z Old Trafford. – To nie będzie decydujący mecz. My musimy być regularni przez 38 meczów i w niedzielę czeka nas spotkanie przeciwko Manchesterowi United, drużynie, która również walczy w tych 38 kolejkach. Ważne aby w tym momencie zdobyć te istotne trzy punkty, bo obu stronom bardzo na nich zależy – podkreślił.

– Nie uważam, że to będzie decydujący mecz, ale musimy pokazać w niedzielę i dać sobie większą szansę, aby zakończyć sezon w pierwszej czwórce – stwierdził.

Komentarze