Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Emery: Przed nami wyjątkowo długie 90 minut

Menedżer Arsenalu Unai Emery mobilizuje swoich podopiecznych przed rewanżem w Neapolu w 1/4 finału rozgrywek Ligi Europy. Kanonierzy w stolicy Kampanii bronić będą dwubramkowej zaliczki, wywalczonej w pierwszej konfrontacji, zakończonej zwycięstwem nad wicemistrzami Włoch 2:0.

Czytaj dalej…

– Jesteśmy gotowi, ale to będzie zupełnie inny mecz – wyznał Emery dla oficjalnego serwisu trzynastokrotnych mistrzów Anglii.

– Spotkamy się z drużyną z doświadczonym trenerem i niesamowitymi piłkarzami. Na pewno będą grać odważnie, a także z głową i inteligencją, ponieważ mają zawodników o takich zdolnościach – podkreślił baskijski szkoleniowiec.

– Jesteśmy również doświadczonym zespołem i wiemy, że przed nami wyjątkowo długie 90 minut. Wiemy, że na boisku będą Insigne, Milik, Callejon, Zieliński, Fabian, Allan, czyli piłkarze, którzy potrafią dominować, a także sprawić nam wiele problemów – ostrzega trener stołecznej drużyny.

– Naszym pierwszym pomysłem jest po prostu wygranie tego spotkania. Chcemy dobrze się bronić i atakować, jeśli będzie potrzeba. Pierwszy mecz graliśmy u siebie i nadal według mnie szanse są 50 na 50 procent. Oni także mogą nam strzelić dwa gole. Pragniemy jednak zwycięstwa i to jest nasz cel – podsumował Emery.

Komentarze