El. ME: Lwy Albionu lepsze od Czechów

Raheem Sterling

Lekko, łatwo i przyjemnie – tak w skrócie można opisać to spotkanie z perspektywy Anglików. Podopieczni Garetha Southgate’a pokonali bowiem Czechów różnicą aż pięciu bramek, a szczególnie miło ten wieczór zapamięta Raheem Sterling, który zdobył trzy gole.

Na pierwsze trafienie w tym starciu musieliśmy poczekać do 24. minuty, kiedy to gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Wtedy to futbolówkę w siatce umieścił Raheem Sterling, który tylko dołożył nogę w polu karnym Czechów, tym samym przecinając świetnie podanie od Jadona Sancho.

Przed zmianą stron zobaczyliśmy w tym starciu także drugiego gola. Już w doliczonym czasie gry Pavel Kaderabek użył zbyt wiele siły podczas odbioru piłki, co poskutkowało odgwizdaniem rzutu karnego dla reprezentacji Lwów Albionu. Do strzału z jedenastu metrów podszedł Harry Kane, który nie mógł zmarnować takiej szansy i pewnie umieścił futbolówkę tuż obok lewego słupka.

Po ponownym gwizdku sędziego do ataku rzucili się z kolei Czesi, którzy bardzo szybko wykreowali kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Najpierw golkipera Anglików postraszył Tomas Soucek, a następnie bliski zdobycia gola kontaktowego był David Pavelka. Obie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem.

Kolejne goli udało się za to strzelić gospodarzom. W 62. minucie mieliśmy już 3:0, a ponownie na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Zawodnik Manchesteru City nie miał zamiaru się jednak zatrzymywać i kilka chwil później ustrzelił hat-tricka. To był zdecydowanie jego wieczór.

Ostatecznie zobaczyliśmy także piątego gola. Tym razem strzelali jednak Czesi. Problem w tym, że Tomáš Kalas skierował futbolówkę do własnej bramki, tym samym ustalając wynik spotkania na pięć do zera.

Anglia – Czechy 5:0 (2:0)

1:0 Sterling 24′
2:0 Kane (k.) 45+2′
3:0 Sterling 62′
4:0 Sterling 68′
5:0 Kalas (sam.) 84′