Dublet Pogby, pełna pula Czerwonych Diabłów

Paul Pogba

Manchester United nie zwalnia tempa. W sobotnim starciu w ramach angielskiej ekstraklasy zawodnicy Red Devils pokonali w delegacji 3:0 Fulham FC, odnosząc swoje 15. zwycięstwo w lidze w tym sezonie. Warto zaznaczyć, że była to dziesiąta wiktoria Man Utd w jedenastym spotkaniu od zmiany na stanowisku opiekuna drużyny.

Czerwone Diabły przystępowały do swojej potyczki, chcąc kontynuować passę meczów bez porażki pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Z kolei gospodarze mieli nadzieję na powrót na zwycięski szlak po porażce z Crystal Palace.

Outsider tragiczny w defensywie i ofensywie, niezawodny Pogboom!

Gospodarze już w pierwszej minucie mieli wyborną okazję do tego, aby objąć prowadzenie. Świetne podanie z boku boiska otrzymał Luciano Vietto, ale mimo tego, że Argentyńczyk miał przed sobą tylko bramkarza rywali i bramkę, to nie zdołał skierować piłki do siatki.

Że niewykorzystane sytuacje się mszczą podopieczni Claudio Ranieriego przekonali się w 14. minucie, gdy wynik rywalizacji otworzył Paul Pogba. Mistrz świata potwierdził fakt, że londyńczycy ostatnio nie potrafią utrzymać czystego konta, popisując się mocnym uderzeniem z lewej nogi.

Na jednym golu ekipa z Old Trafford nie zamierzała poprzestać. Jeszcze w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji drugą bramkę dla Man Utd zdobył Anthony Martial, który bez żadnego kłopotu uporał się ze swoim rodakiem w osobie Maxime’a Le Marchanda, pokonując później Sergio Rico.

United w 1,5 miesiąca wrócili na czwarte miejsce

Wynik spotkania ustalił natomiast Pogba, który w drugiej połowie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Juanie Macie. Tym samym francuski pomocnik od momentu roszady na stanowisku menedżera w szeregach wicemistrzów Anglii zaliczył osiem trafień i pięć asyst.

Dzięki sobotniej wygranej Man Utd ma już na swoim koncie 51 punktów, z kolei Fulham na dobre zakorzeniło się w strefie spadkowej. Londyńczycy swój kolejny mecz rozegrają dopiero 22 lutego, mierząc się z West Hamem United. Tymczasem ekipa z Teatru Marzeń w najbliższy wtorek zagra w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Fulham FC – Manchester United 0:3 (0:2)