Frenkie De Jong
Frenkie De Jong fot. Grzegorz Wajda

De Jong: Myślałem, że Arsenal będzie pierwszy

Pomocnik Frenkie de Jong przyznał, że był przekonany, że zanim trafi do Barcelony, będzie grał najpierw w Arsenalu, tak jak kiedyś Marc Overmars. Reprezentant Holandii, który niedawno przeniósł się z Ajaksu do ekipy mistrza Hiszpanii, nie kryje zadowolenia ze skrócenia tej ścieżki.

Czytaj dalej…

De Jong podkreślił, że Arsenal także ma wspaniałą przeszłość, ale jest szczęśliwy, że miał możliwość przeprowadzki od razu do stolicy Katalonii.

– Tak naprawdę, sądziłem, że Arsenal grał kiedy naprawdę piękną piłkę. Miałem w głowie następującą listę na przyszłość: Ajax-Arsenal-Barcelona, nazwijcie to ścieżką Marca Overmarsa. Jednak tak, jeśli się przejdzie od razu do Barcelony, to jest się dokładnie tam, gdzie się chciało być. Szybciej, niż się kiedykolwiek marzyło – powiedział de Jong w rozmowie z Voetbal International.

De Jong kosztował Barcelonę 75 mln euro, a kwota może wzrosnąć jeszcze o 11 mln euro, w zależności od bonusów. Cztery lata temu przechodząc do Ajaksu z Willem II Tilburg był wart zaledwie 300.000 euro.

Komentarze