Cristiano Ronaldo straci miejsce w składzie Manchesteru United?

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Wciąż ważą się losy Cristiano Ronaldo, który chciałby opuścić Manchester United i móc zagrać w Lidze Mistrzów. W ostatnim czasie pojawiają się sugestie, że Portugalczyk jednak zostanie na Old Trafford, a niektóre media idą o krok dalej i twierdzą, że w przypadku pozostania w klubie może stracić miejsce w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów.

  • Przyszłość Cristiano Ronaldo nadal pozostaje niepewna
  • Coraz więcej mówi się jednak, że Portugalczyk zostanie na Old Trafford
  • Media twierdzą, że w takim przypadku może stracić miejsce w wyjściowym składzie ze względu na dobrą grę Sancho, Rashforda i Martiala

Cristiano Ronaldo sam narobił sobie problemów?

Cristiano Ronaldo mimo indywidualnych treningów z pewnością pozostaje w świetnej formie. Portugalczyk jest bowiem znany ze swojego pracowitości i ogromnego zaangażowania. Jednak być w dobrej kondycji to jedno, a wyjść na plac gry pod wodzą nowego szkoleniowca Erika ten Haga to zupełnie inna sprawa.

Najpierw nie stawiając się na treningi w ośrodku treningowym Manchesteru United, a następnie nie podróżując z klubem na tournee do Tajlandii i Australii stracił kluczowe trzy tygodnie przygotowań do nowego sezonu. W ten sposób nie miał jeszcze okazji współpracować z nowym menedżerem.

Pod jego nieobecność United radzi sobie dobrze. Trzy zwycięstwa i remis w czterech meczach to bardzo pozytywny rezultat, który wlał wielki optymizm przed nadchodzącą kampanią. W środku ataku błyszczy Anthony Martial, który pod wodzą Ten Haga liczy na nowy rozdział na Old Trafford, z kolei po bokach Marcus Rashford i Jadon Sanch nie mają sobie równych. Cała trójka tworzy razem dobrze zgrany i rozumiejący się kolektyw.

Cristiano Ronaldo wrócił w końcu do Manchesteru United, choć jego przyszłość nadal jest niepewna. Według brytyjskich mediów sytuacja pomału zaczynała irytować władze klubu, a kolejne absencje mogły tak naprawdę jedynie pogorszyć sytuację Portugalczyka.

Ponadto można usłyszeć, Ronaldo będzie miał problemy z wywalczeniem gry w pierwszym składzie Czerwonych Diabłów. Ofensywne trio znakomicie sobie radzi, natomiast Portugalczyk będzie potrzebował trochę czasu, aby zgrać się z drużyną i nadrobić zaległości. Ten czas może z kolei zadziałać na jego niekorzyść, bowiem jeśli w pierwszych meczach Premier League wyniki zespołu będą zadowalające, a gra Martiala, Rashforda i Sancho nie wzbudzi wątpliwości to Erik ten Hag nie będzie miał powodów, aby mieszać w składzie. Tym samym Cristiano Ronaldo może stać się tylko rezerwowym.

Media zadają więc pytanie, czy Ronaldo mający ambicje grać w Lidze Mistrzów zostanie rezerwowym w klubie występującym tylko w Lidze Europy?

Zobacz również: West Ham podwyższa ofertę za Piotra Zielińskiego

Komentarze