Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. PressFocus

Cavani oskarżony przez FA. Urugwajczykowi grozi zawieszenie

Angielska Federacja Piłkarska oskarżyła Edinsona Cavaniego za wpis w mediach społecznościowych po spotkaniu z Southampton FC. Zawodnik opublikował hiszpańskie zdanie, mogące dla niektórych być obraźliwe. Urugwajczyk przeprosił, ale władze FA oczekują kolejnych wyjaśnień w sprawie do 4 stycznia.

Edinson Cavani opublikował wiadomość na jednym z portali społecznościowych po strzeleniu dwóch goli przeciwko Southampton. 33-latek usunął jednak post i przeprosił, gdy wytłumaczono mu, że jego znaczenie mogło mieć charakter obraźliwy.

Jeśli zawodnika uzna się za winnego, to pod uwagę może być brane zawieszenie na trzy mecze. Urugwajskiemu napastnikowi zarzuca się, że poważnie naruszył zasady dotyczące odniesienia do koloru skóry, rasy, czy pochodzenia etnicznego.

Cavani już przeprosił, ale prawdopodobnie za mało

Cavani ma czas do poniedziałku 4 stycznia na przedstawienie odpowiedzi na zarzut niewłaściwego zachowania. Tymczasem Manchester United w swoim oficjalnym oświadczeniu jeszcze raz zakomunikował, że intencją zawodnika nie było obrażenie kogokolwiek.

“Manchester United i wszyscy zawodnicy w klubie są w pełni zaangażowani w walkę z rasizmem. Będziemy nadal współpracować z FA oraz innymi organizacjami na tej płaszczyźnie” – napisał w oświadczeniu klub z Old Trafford.

“W odniesieniu do oskarżenia Edinsona Cavaniego na jego wypowiedź w mediach społecznościowych na wiadomość z gratulacjami od przyjaciela po meczu w Southampton, klub wyraża przekonanie, że nie było w niej ukrytych żadnych złych zamiarów. Natychmiast skasowano wiadomość, gdy do piłkarza trafiła informacja, że dla niektórych mogła być obraźliwa, po czym przeprosił” – czytamy dalej.

Sprawa wyjaśni się po Nowym Roku

Cavani przeprosił wkrótce po opublikowaniu wiadomości na Instagramie po wygranej Manchesteru United nad Świętymi, co miało miejsce 29 listopada. – To było serdeczne powitanie przyjaciela, podziękowanie mu za gratulacje po meczu – przekonywał były napastnik Napoli i Paris Saint-Germain.

Ostatnią rzeczą, jakiej chciałem, było obrażenie kogokolwiek. Jestem całkowicie przeciwny rasizmowi i usunąłem wiadomość, gdy tylko wyjaśniono, że można ją różnie interpretować – uzupełnił Cavani.

Komentarze

Comments 8 comments

Suarez to typowy rasista, bo do swojego przeciwnika, z którym miał kosę i nie podał mu ręki, użył słowa NEGRO. Cavani użył słowa NEGRITO do ziomka z drużyny, a to słowo znaczy zupełnie co innego i w innym kontekście było używane. nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby stawiać te sprawy na równi

Jak pamięć moja sięga największą kompromitacją, z rasizmem w tle we wspolczesnym futbolu, było paradowanie piłkarzy Liverpoolu w koszulkach wspierających Suareza. Ciężko będzie o większą kompromitacje, to juz byl szczyt. Chyba raczej nikt tego nie przebije