Kolejny trener w Premier League stracił pracę

Dean Smith
PressFocus Na zdjęciu: Dean Smith

Dean Smith nie jest już menedżerem Aston Villi. Klub z Birmingham w niedzielne popołudnie poinformował o zwolnieniu szkoleniowca pierwszego zespołu.

  • Aston Villa poinformowała o zwolnieniu menedżera Deana Smitha
  • Powodem takiej decyzji klubu z Birmingham były słabe wyniki drużyny w obecnym sezonie
  • W piątek Aston Villa przegrywając 0:1 z Southampton doznała piątej z rzędu porażki w lidze

Aston Villa zwolniła Deana Smitha

Władze klubu z Villa Park decyzję o zwolnieniu Deana Smitha podjęły dwa dni po ligowej porażce zespołu 0:1 z Southampton. Dla Aston Villi była to już piąta ligowa porażka z rzędu, a siódma w całym obecnym sezonie. Obecnie drużyna z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje 15. miejsce w tabeli Premier League.

Dean Smith był menedżer Aston Villi od października 2018 roku. W pierwszym sezonie swojej pracy na Villa Park wywalczył z drużyńą awans do Premier League. W kolejnym sezonie prowadzona przez niego drużyna dotarła do finału Carabao Cup, w którym przegrała 1:2 na Wembley z Manchesterem City.

– Kiedy Dean dołączył do nas w październiku 2018 roku, nasz zespół zmagał się z problemami w The Championship. Natychmiast wpłynął na atmosferę, występy i osiągnąć sukces, wprowadzając Aston Villę do Premier League w tym samym sezonie. Następnie utrzymał drużynę w lidze po trudnym sezonie i wprowadził nas do finału Pucharu Ligi na Wembley – powiedział dyrektor generalny klubu Christian Purslow.  

– Jednak po dobrym początku ubiegłego sezonu, w tym roku nie widzieliśmy poprawy wyników, występów i pozycji w lidze, której wszyscy oczekiwaliśmy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się dokonać zmiany teraz, aby dać czas nowemu trenerowi na wywarcie wpływu – dodał.

Dean jest drugim trenerem, który w ten weekend stracił pracę w klubie Premier League. W sobotę na zmianę szkoleniowca zdecydowało się także Norwich City, które rozstało się z Danielem Farkiem.

Zobacz także: Lampard może wrócić na trenerską ławkę. Jest faworytem

Aston Villa
Brighton
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. listopada 2021 15:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze