Martial może liczyć na ofertę nowej umowy od Man United

Anthony Martial
PressFocus Na zdjęciu: Anthony Martial

26-letni Francuz najprawdopodobniej otrzyma propozycję przedłużenia kontraktu z Manchesterem United, ponieważ Erik ten Hag jest zadowolony z jego postawy. Martial przed złożeniem podpisu chce mieć jednak pewność, że będzie regularnie grał na Old Trafford.

  • Anthony Martial wyróżniał się w presezonie
  • 26-latek miał pecha na początku tej kampanii
  • Francuz doznał już dwóch kontuzji, które wykluczyły go z gry

Martial pozostanie w Manchesterze United na kolejne lata?

Kontrakt Anthony’ego Martiala z Manchesterem United kończy się 30 czerwca 2024 roku i jest w nim zapis o przedłużeniu współpracy o kolejny sezon ze strony klubu. Możliwe, że napastnik zwiąże się z “Czerwonymi Diabłami” jeszcze dłuższym porozumieniem, ponieważ Erik ten Hag uważa go za bardzo ważnego piłkarza. Włodarze “Red Devils” już niedługo mają przedstawić Francuzowi propozycję nowej umowy, ale ten nie będzie podejmował pochopnych decyzji.

30-krotny reprezentant “Trójkolorowych” najpierw pragnie wrócić do wyjściowej jedenastki Manchesteru United po tym, jak pauzował z powodu urazów. Martial przed podjęciem decyzji o przedłużeniu kontraktu chciałby też się upewnić, że będzie wystarczająco dużo grał. Wydawało się, że “Czerwone Diabły” ostatniego lata będą dążyły do pozbycia się Francuza, który nic nie pokazał na wypożyczeniu w hiszpańskiej Sevilli.

Erik ten Hag postanowił jednak dać mu szansę w okresie przygotowawczym do kampanii 2022/2023, a Anthony Martial ją wykorzystał. Mierzący 181 cm atakujący miał pecha na początku sezonu, bo trapiły go kontuzje, ale już wraca do gry, a ostatnio nawet strzelił dwa gole w przegranych rezultatem 3:6 derbach Manchesteru.

Portal “Transfermarkt” szacuje wartość rynkową Martiala na 16 milionów euro.

Czytaj więcej: Kolejny gracz Ajaksu Amsterdam ruszy na podbój Premier League?

Komentarze