Stephan
Shaarawy

Stephan El Shaarawy to włoski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2021 roku ponownie zawodnik AS Roma, z którą sięgnął po Ligę Konferencji. Były reprezentant Włoch.

Czytaj dalej…

92
IMAGO/Gennaro Masi
Imię i nazwisko Stephan El Shaarawy
Data urodzenia 1992-10-27
Miejsce urodzenia Savona
Narodowość Włochy
Aktualny klub AS Roma
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 72 kg
Wzrost 178 cm

Stephan El Shaarawy – kariera

Stephan El Shaarawy swoją karierę zaczynał w Genoi. Stamtąd odszedł na wypożyczenie do Padovy, ale jego macierzysty klub nie zdołał zatrzymać go u siebie na długo. Popularny Faraon był od najmłodszych lat uważany za jeden z największych talentów swojego pokolenia. Latem 2011 roku trafił do AC Milan za nieco ponad 20 milionów euro. Przełomowy okazał się dla niego sezon 2012/2013, ale później jego karierę zahamowały kontuzje.

Rossoneri najpierw wypożyczyli El Shaarawy’ego do AS Monaco, a następnie do AS Romy. W Rzymie przekonali się do reprezentanta Włoch. Wykupili go za 13 milionów euro. Latem 2019 roku skrzydłowy postanowił przenieść się do Shanghai Shenhua, które zaoferowało mu ogromny kontrakt. W Chinach spędził jednak tylko półtora roku, bo zimą 2021 roku wrócił do Romy. Tam wreszcie sięgnął po pierwsze trofeum w seniorskiej karierze – w kampanii 2021/2022 Giallorossi triumfowali w Lidze Konferencji.

El Shaarawy zadebiutował w reprezentacji Włoch już mając 19 lat. Ze Squadra Azzurra wziął udział w Euro 2016 i ostatecznie strzelił sześć bramek w 29 meczach w kadrze narodowej.

Stephan El Shaarawy – aktualności