Soumaila
Coulibaly

Soumaila Coulibaly to francuski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2021 roku zawodnik Borussii Dortmund, skąd jest wypożyczony do Royalu Antwerp. Młodzieżowy reprezentant Francji

Czytaj dalej…

44
IMAGO/Peter De Voecht/Photo News
Imię i nazwisko Soumaila Coulibaly
Data urodzenia 2003-10-14
Miejsce urodzenia Montfermeil
Narodowość Francja
Aktualny klub Royal Antwerp
Pozycja środkowy obrońca
Waga 82 kg
Wzrost 191 cm

Soumaila Coulibaly – kariera

Soumaila Coulibaly to produkt świetnej szkółki Paris Saint-Germain. Sam środkowy obrońca nigdy jednak nie podpisał profesjonalnego kontraktu z klubem, mimo że miał taką okazję. Szybko przebijał się bowiem przez kolejne szczeble akademii i paryżanie liczyli na to, że zostanie na dłużej. Stoper miał inne plany. Zdecydował się latem 2021 roku podpisać kontrakt z Borussią Dortmund jako wolny zawodnik. Jak przyznał później, w stolicy Francji zbyt rzadko stawia się na młodych graczy z akademii. Licząc na regularną grę, uznał, że lepiej przenieść się do Niemiec.

Zadebiutował w seniorach BVB w sezonie 2022/2023. Rozegrał jeden mecz w Bundeslidze i jeden w Lidze Mistrzów. Latem i klub, i piłkarz zrozumieli, że Coulibaly potrzebuje regularnej gry. Dlatego wypożyczono go na rok do świeżo upieczonych mistrzów Belgii, Royalu Antwerp, gdzie miał też rywalizować na poziomie Ligi Mistrzów. Z miejsca przebił się tam do wyjściowego składu.

Coulibaly od najmłodszych lat reprezentował Francję. Od września 2022 roku jest członkiem kadry U20.

Soumaila Coulibaly – aktualności