Nathaniel
Phillips

Nathaniel Phillips to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2019 roku zawodnik Liverpoolu, z którego jest obecnie wypożyczony do Celtiku.

Czytaj dalej…

6
IMAGO/David Blunsden
Imię i nazwisko Nathaniel Phillips
Data urodzenia 1997-03-21
Miejsce urodzenia Bolton
Narodowość Anglia
Aktualny klub Celtic FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 190 kg
Wzrost 84 cm

Nathaniel Phillips – kariera

Nathaniel Phillips kształcił się w szkółce Bolton Wanderers, ale w wieku 19 lat ją opuścił. Trenował w Huddersfield Town i miał skorzystać ze stypendium w Uniwersytecie Karoliny Północnej, ale zamiast tego dołączył do akademii Liverpoolu.

Już po dwóch latach zaczął trenować z pierwszym zespołem, ale grywał wyłącznie w rezerwach. The Reds stwierdzili, że obrońca potrzebuje minut. Sezon 2019/2020 miał spędzić w drugoligowym VfB Stuttgart. Radził sobie dobrze, ale problemy kadrowe Liverpoolu sprawiły, że odwołano go już zimą. Niedługo później zadebiutował w seniorskim zespole The Reds, tylko po to, by… po kilku dniach z wrócić do Stuttgartu.

Po ostatecznym powrocie do Anglii dostał kilka szans, ale nie przebił się do pierwszego składu. Dlatego też zimą 2022 roku wyruszył na kolejne wypożyczenie – tym razem do Bournemouth. W sezonie 2022/2023 pozostał już na Anfield, ale Klopp korzystał z niego rzadko – rozegrał łącznie tylko siedem meczów. Sezon 2023/24 to kolejne wypożyczenie. Zawodnik przeniósł się do Celticu Glasgow.

Phillips nigdy nie rozegrał ani jednego spotkania dla reprezentacji Anglii – choćby w sekcjach młodzieżowych.

Nathaniel Phillips – aktualności