Martin
Dubravka

Martin Dubravka to słowacki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2018 roku zawodnik Newcastle United, zdobywca Pucharu Ligi z Manchesterem United. Reprezentant Słowacji.

Czytaj dalej…

1
IMAGO/Malcolm Mackenzie
Imię i nazwisko Martin Dubravka
Data urodzenia 1989-01-15
Miejsce urodzenia Żilina
Narodowość Słowacja
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja bramkarz
Waga 83 kg
Wzrost 191 cm

Martin Dubravka – kariera

Martin Dubravka kształcił się w szkółce MSK Zilina. Już w wieku 20 lat był podstawowym bramkarzem drużyny, która w sezonie 2009/2010 wygrała mistrzostwo Słowacji. Awansował z klubem do Ligi Mistrzów i rozegrał wszystkie sześć meczów w fazie grupowej.

W styczniu 2014 roku duński Esbjerg zapłacił za Dubravkę sto tysięcy euro, ale spędził on tam tylko półtora sezonu. Latem 2016 roku przeniósł się do Slovana Liberec. Tam radził sobie na tyle dobrze, że szybko zwrócił uwagę Sparty Praga. Tam pokazał się już całej Europie.

Zimą 2018 roku Dubravką zainteresował się Newcastle United. Do Anglii trafił początkowo na zasadzie wypożyczenia, ale po pół roku Sroki postanowiły zapłacić za niego cztery miliony euro. W Premier League z miejsca stał się podstawowym bramkarzem. Dwa kolejne sezony skończył z rozegranym kompletem spotkań w lidze, a w kampanii 2019/2020 wybrano go nawet zawodnikiem sezonu w Newcastle. Później jego rozwój zahamowała kontuzja, a miejsce w bramce Srok stracił na rzecz Nicka Pope’a.

We wrześniu 2022 roku dostał jednak wielką szansę – Manchester United wypożyczył go na sezon jako opcję rezerwową. Słowak rozegrał dwa mecze w Pucharze Ligi, po który ostatecznie Czerwone Diabły sięgnęły. Latem 2023 roku wrócił do Newcastle, gdzie nie może jednak liczyć na regularną grę.

Dubravka zadebiutował w reprezentacji Słowacji w 2014 roku. Może pochwalić się udziałem w Euro 2021.

Martin Dubravka – aktualności