Charles
Ketelaere

Charles De Ketelaere to belgijski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Trzykrotny mistrz kraju z Club Brugge. Od 2023 roku zawodnik Atalanty Bergamo. Reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/Marco Canoniero
Imię i nazwisko Charles De Ketelaere
Data urodzenia 2001-03-10
Miejsce urodzenia Brugia
Narodowość Belgia
Aktualny klub Atalanta Bergamo
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 74 kg
Wzrost 192 cm

Charles De Ketelaere – kariera

Charles De Ketelaere to wychowanek Club Brugge. Związał się z tym klubem już w wieku siedmiu lat, będąc też chłopcem od podawania piłek. Za młodu świetnie prezentował się również jako tenisista, ale wybrał drogę piłkarza.

Harmonijnie awansował do kolejnych drużyn w Brugge, aż w wieku 18 lat zadebiutował w pierwszej drużynie. Podczas trzech sezonów w seniorach sięgnął po trzy mistrzostwa Belgii. Zwłaszcza w ostatniej z kampanii zabłysnął, notując aż 14 bramek i siedem asyst jako pomocnik. O De Ketelaere przez długi czas zabiegał AC Milan, szukając finansowego rozwiązania negocjacji. Ostatecznie Rossoneri zapłacili za Belga 32 miliony euro latem 2022 roku. Pierwszy sezon pomocnika na San Siro nie był jednak udany i miał problemy z adaptacją w Serie A. W sierpniu 2023 roku został wypożyczony na rok do Atalanty Bergamo/

De Ketelaere zadebiutował w reprezentacji Belgii w 2020 roku. Wziął z nią udział w Mistrzostwach Świata w Katarze.

Charles De Ketelaere – aktualności