Vurnon
Anita

Vurnon Anita to holenderski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Aktualnie występuje w Al Orobah.

Czytaj dalej…

6
IMAGO/VI ANP Sport
Imię i nazwisko Vurnon Anita
Data urodzenia 1989-04-04
Miejsce urodzenia Willemstad
Narodowość Curacao
Aktualny klub Al-Orobah
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 63 kg
Wzrost 166 cm

Vurnon Anita – kariera

Vurnon Anita jest jednym z wychowanków szkółki Ajaksu Amsterdam, który po występach w pierwszej drużynie, zdecydował się na spróbowanie sił w silniejszej lidze. W 2012 roku przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu do Newcastle United, w którym występował przez pięć lat. Na boiskach Premier League Vurnon Anita rozegrał łącznie 106 spotkań, zdobywając dwie bramki.

W 2007 roku przeniósł się do grającego na zapleczu angielskiej ekstraklasy Leeds United, by rok później wrócić do Holandii i zasilić szeregi Willem II Tilburg. Sezon 2019/20 spędził w bułgarskim CSKA Sofia, ale rozegrał w jego barwach tylko jedno spotkanie w lidze. Przed sezonem 2020/21 ponownie wrócił do ojczyzny, dołączając do RKC Waalwijk. W zespole tym występował przez trzy lata, aby latem 2023 roku wyjechać do Arabii Saudyjskiej i związać się z Al-Orobah.

Urodzony w 1989 roku zawodnik regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Holandii. W seniorskiej kadrze Oranje wystąpił trzy razy. W 2021 roku pomocnik zdecydował się na zmianę barw narodowych. Od tamtej pory reprezentuje Curacao. W pierwszych 11 spotkaniach nie zdołał jeszcze wpisać się na listę strzelców.

Vurnon Anita – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Vurnon Anita?

Vurnon Anita rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 6.

W jakich klubach grał Vurnon Anita?

Vurnon Anita w trakcie swojej kariery grał w klubach VV Maarssen, CVVV Willemstad, Ajax Amsterdam, Newcastle United, Leeds United, Willem II Tilburg, CSKA Sofia, RKC Waalwijk i Al-Orobah.