Zidane trenerem PSG? Docierają sprzeczne informacje

Zinedine Zidane
PressFocus Na zdjęciu: Zinedine Zidane

W związku z kolejnymi doniesieniami o odejściu Mauricio Pochettino z Paris Saint-Germain ponownie rozgorzała dyskusja na temat jego następcy. Oczywiście, jednym z głównych kandydatów jest Zinedine Zidane. Jednak w kontekście kandydatury Francuza docierają sprzeczne informacje.

  • Pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące Zidane’a w roli nowego szkoleniowca PSG
  • RMC Sport uważa, że Francuz już rozpoczął negocjacje z paryskim klubem
  • TeleFoot informuje, że Paryżanie zdecydują się na inną opcję

Kto pisze prawdę?

Według informacji RMC Sport trwają bezpośrednie rozmowy między emirem Kataru a Zinedinem Zidanem w sprawie przejęcia schedy po Pochettino. W grudniu ubiegłego roku emir Kataru próbował już przekonać byłego kapitana reprezentacji Francji. Zidane odmówił jednak woląc pozostać dostępnym, aby ubiegać się o stanowisko selekcjonera Les Blues. Były trener Realu Madryt miał zmienić zdanie i zaczął poważnie zastanawiać się nad zaakceptowaniem oferty PSG.

Na razie Zinedine Zidane nadal traktuje drużynę narodową jako swój priorytet, ale tym razem nie odmówił władzom paryskiego klubu i jest gotowy do wysłuchania oferty. Ale do porozumienia jest jeszcze daleko. Hipoteza, że ​​Didier Deschamps przedłuży swoją przygodę z reprezentacją Francji po mundialu jest prawdopodobna, dlatego Zidane może zdecydować się na przejęcie sterów w Paryżu.

Zupełnie innego zdania jest Julien Maynard z Telefoot, który donosi, że Zinedine Zidane nie będzie następcą Mauricio Pochettino w Paris Saint-Germain. Były szkoleniowiec Realu Madryt od razu został powiązany z przejściem na ławkę trenerską paryżan, ale według Maynarda klub zdecyduje się na inną opcję.

Od sobotniego wieczoru głośno mówi się o odejściu Mauricio Pochettino, który po półtorarocznej przygodzie ma się rozstać z PSG. Jednak wszystko wskazuje na to, że saga z wyborem jego następcy będzie trwała do czasu pojawienia się oficjalnych informacji, a przez media z pewnością przewinie się kilka nazwisk. Obecnie należy przede wszystkim zaczekać na oficjalny komunikat Paryżan o odejściu Argentyńczyka.

Zobacz również: To już pewne. Leonardo i Pochettino na wylocie z PSG

Komentarze