Zidane skusi się na PSG? Tajemnicza wypowiedź prezesa francuskiej federacji

Zinedine Zidane
Pressfocus Na zdjęciu: Zinedine Zidane

We Francji nie milkną echa, kto po tym sezonie przejmie stery w PSG. Lista kandydatów jest długa i ciągle rośnie. Teraz kilka słów na ten temat wypowiedział prezes Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Noel Le Graet potwierdził na łamach L’Equipe, że Zinedine Zidane jest przymierzany do paryżan, póki kadrą rządzi Didier Deschamps.

  • Zinedine Zidane dalej korzysta z beztroskiego życia po rozstaniu z Realem Madryt
  • Legenda Trójkolorowych przez pewien czas przymierzana była do pracy w PSG
  • Teraz głos w tej sprawie zabrał prezes FFP, Noel Le Graet

Zidane wróci do trenerki latem?

O tym, że dni Mauricio Pochettino na Parc des Princes są policzone wiadomo już jakiś czas. Sezon powoli dobiega końca, a PSG trzeci raz z rzędu straciło punkty w Ligue 1. Podobno latem w klubie dojdzie do rewolucji na każdej płaszczyźnie, tak by w szatni i na boisku powróciła prawdziwa dyscyplina.

Dlatego też, katarscy właściciele rozglądają się za nowym trenerem. Przez ostanie miesiące potencjalnych kandydatów nie brakowało. Jednym z nich był właśnie Zinedine Zidane. Francuz odkąd odszedł z Realu Madryt nie podjął się żadnej pracy w innym zespole.

Jak zaznaczył Noel Le Graet w rozmowie z L’Equipe, na razie francuska federacja pragnie kontynuować współpracę z Didierem Deschampsem. Szkoleniowiec Trójkolorowych otrzymał sporty kredyt zaufania po poprzednich mistrzostwach Europy i jego celem jest obrona tytułu najlepszej drużyny świata w Katarze.

Co prawda, działacze FFP nie wykluczają, że w przyszłości zatrudnią Zidane’a na stanowisku selekcjonera, ale dziś nie ma na to szans. W takiej sytuacji prezes związku zdradził, że podjęcie się wyzwania w PSG przez Zidane’a byłoby dość ciekawym doświadczeniem dla tego zespołu.

Zidane pokazał W Realu Madryt, że ma cechy, które trudno sobie wyobrazić u innych trenerów. W kontekście reprezentacji może być następcą. Teraz jednak to nie jest mój cel – ujawnił Noel Le Graet.

Jeśli Didier i ja pójdziemy własnymi drogami, z pewnością będzie jedną z opcji. Z moich wieści Zidane jest przymierzany do pracy w PSG. Dla reprezentacji musisz być wolny, więc zobaczymy – dodał.

Dziś zrobimy wszystko, aby Didier Deschamps obronił z reprezentacją mistrzostwo świata – zakończył.

Na niekorzyść przejęcia PSG przez Zidane’a działa fakt, że 49-latek urodził się w Marsylii. We Francji rywalizacje pomiędzy drużynami z tych obu miast noszą miano “wojny”. Ich wzajemna rywalizacja przełożyła się na pojedynki między samymi kibicami. Toczy się ona także na płaszczyźnie finansowej, kulinarnej, obyczajowej czy językowej.

Czytaj więcej: Podróże w czasie: Radom lat dziewięćdziesiątych | Tetrycy #10

Komentarze