Neymar
Neymar fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Tuchel niezadowolony z podróży Neymara do Madrytu

Trener Paris Saint-Germain Thomas Tuchel przyznał, że jest niezadowolony z decyzji Neymara, który wyjechał do Madrytu na mecze tenisowego Pucharu Davisa.

Czytaj dalej…

Brazylijczyk jest wyłączony z gry od początku października z powodu kontuzji. Podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji udał się do Hiszpanii na zaproszenie byłego kolegi z drużyny Barcelony Gerarda Pique. Decyzja Neymara o wyjeździe rozczarowała trenera PSG.

– Co mogę zrobić? Nie jestem jego ojcem. Nie jestem policjantem. Jestem trenerem – powiedział Tuchel. – Czy jako trener jestem zadowolony z tego wyjazdu? Nie, zupełnie nie, to oczywiste. Czy to czas, aby się wściec? Nie, to nie jest ten moment. Przez ostatnie dwa tygodnie był bardzo profesjonalny, zrobił więcej niż inni.

Niewykluczone, że Neymar wróci do składu PSG na piątkowe spotkanie z Lille. – Trenował z zespołem, pracuje także indywidualnie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, być może zagra w piątek. Musimy zdecydować, czy zagra od początku, czy usiądzie na ławce – powiedział Tuchel.

Komentarze