Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

The Times: Mbappe chce odejść z PSG w 2021 roku

Kylian Mbappe według najnowszych doniesień mediów miał poinformować sterników Paris Saint-Germain, że w trakcie kolejnego letniego okienka transferowego będzie chciał rozstać się z klubem. Tym samym wygląda na to, że kibice będą mieli do czynienia niebawem z kolejną po tej z udziałem Leo Messiego sagą transferową.

Czytaj dalej…

Kylian Mbappe to zawodnik, który od dłuższego czasu znajduje się na liście życzeń Realu Madryt. Wierząc jednak medialnym informacjom, to piłkarz może nie trafić do La Liga, a Premier League. Zwolennikiem talentu zawodnika jest menedżer Liverpoolu FC w osobie Juergena Kloppa.

Mbappe trafił do PSG z AS Monaco latem 2017 roku. Najpierw na roczne wypożyczenie, a później już na zasadzie transferu definitywnego. Suma transakcji z udziałem mistrza świata z 2018 roku wyniosła łącznie 145 milionów euro.

Francuz warty krocie

Warto zaznaczyć, że Mbappe jest drugim najdroższym transferem w historii. Na pierwszym miejscu pod tym względem zadomowił się kolega klubowy Mbappe, czyli Neymar, który trafił do teamu z Paryża za ponad 220 milionów euro.

W kontekście francuskiego piłkarza nawet w ostatnich miesiącach media spekulowały, że ten może dołączyć do Manchesteru City, czy madryckiego Realu. Ostatecznie jednak żaden transferu z udziałem zawodnika nie doszedł do skutku.

The Times podaje jednak, że aktualny sezon Mbappe może być ostatnim zawodnika w Ligue 1. Latem 2021 roku zawodnik ma zmienić przynależność klubową, co miał już oznajmić władzom klubu.

Skuteczność przez duże S

Dodajmy, że urodzony w Paryżu piłkarz wystąpił łącznie w 124 meczach w koszulce aktualnych mistrzów Francji, notując w nich 90 trafień i 51 asyst. Rynkowa wartość 35-krotnego reprezentanta Francji wyceniana jest na 180 milionów euro według Transfermarkt.de.

Komentarze