PSG zaczęło rozmowy z agentem Alaby! Szykuje się big deal?

David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

Według doniesień Sky Sports sternicy Paris Saint-Germain skontaktowali się z agentem Davida Alaby. Austriacki zawodnik wciąż nie parafował nowej umowy z Bayernem Monachium, co najwyraźniej planują wykorzystać decydenci mistrzów Ligue 1.

Czytaj dalej…

Latem szeregi paryżan opuszczą Thiago Silva, Thomas Meunier i Layvin Kurzawa. Nie dziwi zatem, że decydenci PSG myślą już o wzmocnieniu swojej defensywy.

Wkrótce wielki transfer?

Urodzony w Wiedniu piłkarz uchodzi za jednego z najbardziej wszechstronnych na swojej pozycji. Alabę doskonale z pracy w Niemczech pamięta szkoleniowiec teamu ze stolicy Francji w osobie Thomasa Tuchela.

Dodajmy, że 72-krotny reprezentant Austrii ma kontrakt ważny z klubem z Bawarii do końca czerwca 2021 roku. Jeśli zawodnik niebawem nie przedłuży swojej umowy, to najpewniej rozstanie się z Bayernem, bo dla decydentów monachijskiej ekipy zbliżające się okno transferowe może być ostatnią szansą na zarobieniu na piłkarzu.

W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik zaliczył łącznie 35 meczów, notując w nich jedno trafienie. Alaba do Bayernu trafił w 2011 roku z TSG 1899 Hoffenheim.

Komentarze