Hakimi bohaterem PSG, remis Marsylii, wygrana Lyonu

Achraf Hakimi
PressFocus Na zdjęciu: Achraf Hakimi

Siódme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Paris Saint-Germain, ale po raz drugi z rzędu zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Tym razem dopisało im szczęście w wyjazdowym meczu z FC Metz. W środę punkty straciła druga w tabeli Marsylia, a zwycięstwa odniosły jedenastki Olympique Lyon, FC Lorient i RC Strasbourg.

Szczęśliwe zwycięstwo PSG

Paris Saint-Germain już w ostatniej kolejce było o krok od straty pierwszych punktów w sezonie 2021/22. W meczu z Olympique Lyon paryżan uratowało jednak trafienie Mauro Icardiego w doliczonym czasie gry. W środę scenariusz się powtórzył.

Wyjazdowe spotkanie z Metz świetnie rozpoczęło się dla PSG, które już w piątej minucie objęło prowadzenie. Po uderzeniu Achrafa Hakimiego z prawej strony pola karnego piłka przekroczyła linię bramkową i sędzia wskazał na środek boiska. Metz wcale nie zamierzało się jednak poddawać i w 39. minucie doprowadziło do wyrównania. Po dośrodkowaniu Lamine Gueye do piłki w polu karnym dopadł Boubakar Kouyate i uderzeniem głową pokonał Donnarummę.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie i wydawało się, że PSG będzie musiało pogodzić się ze stratą pierwszych punktów. Mecz przebiegał po myśli Metz aż do doliczonego czasu gry. Wówczas gospodarze stracili Dylana Bronna, który musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Grający w liczebnej przewadze goście w piątej minucie dodatkowego czasu gry zdobyli zwycięskiego gola. Ponownie w roli głównej wystąpił Hakimi, który tym samym stał się bohaterem paryskiego klubu.

Wygrana Lyonu, remis Marsylii

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w środę piłkarze Olympique Lyon, którzy przed własną publicznością pokonali 3:1 Troyes. Po pierwszej połowie zanosiło się jednak na niespodziankę, bowiem na przerwę ze skromnym prowadzeniem schodzili goście. Po przerwie Lyon najpierw jednak odrobił straty, a następnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Po trzech zwycięstwach z rzędu punkty straciła Olympique Marsylia. W wyjazdowym spotkaniu bezbramkowo zremisowało z bardzo solidnie prezentującym się tym sezonie SCO Angers.

Frankowski grał, Fila siedział

W środę była szansa na “polski” mecz w Ligue 1. RC Lens Przemysława Frankowskiego podejmowało u siebie RC Strasbourg Karola Fili. Ostatecznie jednak na murawie pojawił się tylko pierwszy z nich, ale po końcowym gwizdku nie miał powodów do zadowolenia. Strasbourg wygrał bowiem skromnie 1:0.

SCO Angers – Olympique Marsylia 0:0

RC Lens – RC Strasbourg 0:1 (0:0)
0:1 Ajorque 67′

FC Lorient – OGC Nice 1:0 (1:0)
1:0 Monconduit 23′

Olympique Lyon – ES Troyes 3:1 (0:1)
0:1 Chavalerin 45′
1:1 Shaqiri 48′