Sensacja we Francji. Trener odchodzi po siedmiu meczach, “grożono władzom klubu”

Olympique Marsylia traci trenera po zaledwie pięciu spotkaniach sezonu 2023/24 w Ligue 1! Zgodnie z doniesieniami L'Équipe, Marcelino García Toral, który zanotował łącznie siedem meczów w l’OM, dzisiaj ustąpił ze stanowiska szkoleniowca Les Phoceens. Francuskie media znają powody tej decyzji.

Marcelino
IMAGO / PanoramiC Na zdjęciu: Marcelino
  • Marcelino García Toral zrezygnował z dalszej pracy w Olympique Marsylia
  • Hiszpański trener kończy przygodę z Les Phoceens po zaledwie siedmiu meczach
  • Francuskie media komentują powody decyzji 58-latka

Ligue 1. Marcelino nie chce pracować w “takich warunkach”

Marcelino García Toral w lipcu rozpoczął pracę na Stade Velodrome. Pod jego wodzą Olympique Marsylia zanotował zaledwie siedem spotkań. Bilans Hiszpana za sterami Les Phoceens to przegrany dwumecz w el. do Ligi Mistrzów z Panathinaikosem, a także dwa zwycięstwa i trzy remisy w Ligue 1.

Chociaż w krajowych zmaganiach marsylczycy radzili nie radzili sobie najgorzej, Marcelino nie chce dalej prowadzić OM, a konkretnie – nie chce pracować w aktualnych warunkach. Jako powody odejścia 58-latka podaje się fatalną atmosferę wokół klubu, na co składa się m.in. zachowanie ultrasów Les Olympiens.

Tak całą sprawę komentuje RMC Sport:

– Zszokowany uwagami skierowanymi przeciwko dyrektorom podczas burzliwego poniedziałkowego spotkania, które zgromadziło wszystkie grupy kibiców, Marcelino postanowił zrezygnować i poinformował zawodników o swojej decyzji. Nie zaakceptował faktu, że podczas całego wydarzenia grożono władzom klubu i wywierano na nich presję.

W czwartkowym meczu Ligi Europy z Ajaxem drużynę poprowadzi Jean-Pierre Papin.

Komentarze