Puchar Francji: Niespodzianka w Lyonie

Puchar Francji
Puchar Francji Na zdjęciu: Puchar Francji

Do sporej niespodzianki doszło we wtorek w Lyonie, gdzie miejscowe Olympique przegrało w pierwszym półfinale Pucharu Francji ze Stade Rennais 2:3. Goście zagrają w finale po raz siódmy w historii i pierwszy raz od pięciu lat.

Les Rouges et Noirs, którzy ledwie w piątek przegrali z Les Gones w lidze (0:1), objęli prowadzenie w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Ismaily Sarra piłkę do siatki wpakował M’Baye Niang. Gospodarze wyrównali dwie minuty po przerwie, po uderzeniu Bertranda Traore, ale już w 55. minucie kolejny raz na prowadzenie wyszło Rennes. Dośrodkowywał Hatem Ben Arfa, a celnie główkował Benjamin Andre. 20 minut później ten sam zawodnik zagrał ręką w swoim polu karnym, a Moussa Dembele wykorzystał rzut karny i znowu był remis.

Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretniej do Ramy’ego Bensebainiego, który dziewięć minut przed końcem zapewnił swojej drużynie niespodziewane zwycięstwo.

Olympique Lyon – Stade Rennais 2:3 (0:1)