Puchar Francji: Monaco uzupełniło stawkę w kolejnej rundzie

Niko Kovac
PressFocus Na zdjęciu: Niko Kovac

AS Monaco awansowało w poniedziałek do 1/8 finału rozgrywek o Puchar Francji. W jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków 1/16 finału pokonało na wyjeździe 2:0 OGC Nice.

Klub z księstwa wynik meczu otworzył w 29. minucie. Wówczas prowadzenie dla Monaco uzyskał Kevin Volland, który uderzenie z około czternastu metrów wykorzystał dogranie spod linii końcowej. Jak się okazało była to jedyna bramka meczu rozgrywanego na Allianz Riviera w Nicei.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do doprowadzenia do wyrównania, ale dobrych sytuacji nie zdołali wykorzystać Claude-Maurice i Dolberg. Tymczasem trzy minuty przed końcem meczu Monaco definitywnie rozstrzygnęło sprawę awansu. Płaskim uderzeniem z prawej strony pola karnego wynik na 2:0 ustalił Ruben Aguilar.

OGC Nice – AS Monaco 0:2 (0:1)
0:1 Volland 21′
0:2 Aguilar 87′