Puchar Francji: gol Milika nie wystarczył, kompromitacja Marsylii

Arkadiusz Milik

Kolejnego gola na francuskich boiskach zdobył w niedzielę Arkadiusz Milik. Jego Olympique Marsylia zanotował jednak kompromitującą porażkę w meczu 1/16 finału Pucharu Francji. Zespół ze Stade Velodrome przegrał 1:2 z czwartoligowym Canet Roussillon.

W niedzielę rozegrane zostały kolejne cztery spotkania tej serii spotkań. Bez większych problemów w kolejnej rundzie zameldowały się drużyny SCO Angers i Lille OSC. Pierwsi efektownie 5:0 pokonali zespół Club Franciscain z Martyniki. Z kolei Lille na wyjeździe uporało się 3:1 z występującym na czwartym poziomie rozgrywkowym Gazelec Ajaccio.

Kolejny zawód swoim kibicom sprawił natomiast Olympique Marsylia. Pod wodzą nowego trenera Jorge Sampaoliego jedenastka ze Stade Velodrome przegrała 1:2 na wyjeździe z czwartoligowym Canet Roussillon. Gospodarze prowadzili w tym meczu po trafieniu Posteraro, ale siedem minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Milik. Reprezentant Polski wykorzystał w tej sytuacji dogranie Germaina. W drugiej połowie faworyzowanym gościom nie udało się już znaleźć sposobu na defensywę rywali, tymczasem gospodarze w 71. minucie zadali decydujący cios i zameldowali się w kolejnej rundzie.