PSG z ogromnymi stratami finansowymi za sezon 2021/22

Piłkarze PSG
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze PSG

PSG według informacji L’Equipe zakończy rok finansowy ze stratą od 200 do 300 milionów euro. Dla porównania za sezon 2020/2021 paryski klub zanotował stratę w wysokości 225 milionów euro.

  • Ogromne wydatki na pensje piłkarzy i transfery mają wpływ na sytuacje finansową PSG
  • L’Equipe twierdzi, że gigant Ligue 1 znów zaliczy stratę finansową
  • Nie brzmi to najepiej w kontekście badania finansów paryżan przez UEFA

PSG ze stratą od 200 do 300 mln euro

PSG dało się już poznać z tego, że nie oszczędza na transferach i na pensjach dla piłkarzy. To właśnie klub z Parc des Princes dokonał jak na razie największej transakcji w historii, pozyskując Neymara za ponad 220 milionów euro.

Paryżanie słyną też z tego, że wydają krocie na pensje zawodników. Na ogromne zarobki w PSG mogą liczyć między innymi: Kylian Mbappe, Lionel Messi, czy Neymar. Okazuje, że ma to przełożenie na starty finansowe przedstawiciela Ligue 1.

Zobacz także:

L’Equipe poinformowało, że klub z Paryża kolejny raz zanotuje stratę finansową. Tym razem ma ona wynieść od 200 do nawet 300 milionów euro. Przedstawiciele PSG zachowują jednak spokój. Jednocześnie jednym z celów postawionym przed dyrektorem sportowym paryżan Luisem Camposem jest ograniczenie kosztowych transferów.

Już wcześniej światło dzienne ujrzała natomiast wiadomość, że UEFA bada finanse PSG. W przypadku wykrycie naruszeń może zostać wszczęte postępowanie przeciwko paryżanom.

W ostatniej kampanii ekipa z Paryża, chociaż miała cel, aby zawojować Ligę Mistrzów, to ostatecznie musiała zadowolić się tylko odzyskaniem mistrzostwa Francji. PSG zostało najlepszą ekipą w Ligue 1 po raz dziesiąty w historii.

Czytaj więcej: Media: PSG ogłosi w przyszłym tygodniu nazwisko trenera

Komentarze