PSG pracuje nad przedłużeniem umowy z młodym pomocnikiem

Xavi Simons
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Simons

Xavi Simons kilka sezonów temu uchodził za jednej z największych talentów La Masii. Młody Holender zdecydował się w 2019 roku na przenosiny do Paris-Saint Germain, gdzie jego kariera nie potoczyła się tak jakby sobie tego życzył. Fabrizio Romano przekazał, że mistrzowie Francji planują przedłużyć z nim umowę i odesłać go na wypożyczenie do PSV Eindhoven.

  • Xavi Simons liczył, że w PSG będzie miał większą szansę na regularną grę niż w FC Barcelonie
  • Holender jak na razie rzadko pojawia się na boisku
  • Klub pracuje nad przedłużeniem z nim umowy i wysłaniem na wypożyczenie do PSV

Ogromny potencjał jak na razie niewykorzystany

Pierwotnie Xavi Simons przeniósł się w 2019 roku do akademii Paris-Saint Germain, a szansę na debiut w seniorskiej drużynie otrzymał w kwietniu 2021 roku. Filigranowy pomocnik do tej pory nie otrzymywał zbyt wielu szans w Paryżu, a hiszpańskie media informowały nawet, że żałuje swojej decyzji o opuszczeniu FC Barcelony

W ostatnim sezonie we wszystkich rozgrywkach Holender łącznie rozegrał dziewięć meczów w seniorskim zespole, a sztab szkoleniowy zdaje sobie sprawę, że potrzebuje on regularności by pokazać pełnię swojego potencjału. Z tego względu, jak poinformował Fabrizio Romano, klub pracuje nad przedłużeniem z nim kontraktu. Nowa umowa ma być długoterminowa, a Simons latem uda się na wypożyczenie do PSV Eindhoven.

Zwolennikiem przedłużenia umowy z filigranowym pomocnikiem był nowy dyrektor sportowy Paryżan – Luis Campos. Zależy mu na szybkim dopięciu negocjacji i osiągnięciu porozumienia z PSV. Na transfer Holendra liczy Ruud van Nistelrooy, który jest fanem talentu Simonsa.

Zobacz również: Atletico Madryt negocjuje z PSG wypożyczenie bramkostrzelnego pomocnika

Komentarze