“To dla niego duża ulga po koszmarnym roku, którego doświadczył w Chelsea”

Teraz podpisał kontrakt z Marsylią. To dla niego duża ulga po koszmarnym roku, którego doświadczył w Chelsea. Kontaktowały się z nim kluby z Arabii Saudyjskiej, ale wszystko zmieniło się kiedy zgłosił się Olympique - mówi w rozmowie z "L'Equipe" ojciec Gabończyka.

Pierre-Emerick Aubameyang
Obserwuj nas w
IMAGO / Micah Crook Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
  • Przygoda Pierre-Emericka Aubameyanga z Chelsea jakiś czas temu dobiegła końca
  • Piłkarz pobytu w Londynie nie będzie dobrze wspominał
  • Teraz jego ojciec opowiedział o kulisach gry w “The Bules”

“Nie czuł się komfortowo”

Niespełna rok temu Pierre-Emerick Aubameyang przeniósł się do Chelsea z FC Barcelony. Gabończyk miał wzmocnić rywalizację w linii ataku “The Blues” i pomóc w osiągnięciu najwyższych celów. Tak się jednak nie stało. Transfer napastnik był dużym niewypałem i piłkarz szybko pożegnał się z klubem. Kilka dni temu został zaprezentowany jako nowy gracz Marsylii. Teraz w rozmowie z “L’Equipe” ojciec Aubameyanga wypowiedział się o pobycie syna w Chelsea.

Pod koniec jego pobytu w Barcelonie złodzieje złamali mu szczękę, gdy próbował chronić swoją żonę i dzieci podczas napadu na jego dom. Przez to na początku przygody z Chelsea musiał występować w masce. Później grał bardzo mało. Nie czuł się komfortowo. Na szczęście to się już skończyło, a mój syn znów się uśmiecha – stwierdził tata Gabończyka.

Teraz podpisał kontrakt z Marsylią. To dla niego duża ulga po koszmarnym roku, którego doświadczył w Chelsea. Kontaktowały się z nim kluby z Arabii Saudyjskiej, ale wszystko zmieniło się kiedy zgłosił się Olympique. Kto nie marzył o grze dla tej drużyny? – powiedział ojciec piłkarza.

Czytaj więcej: Mbappe odrzucił ogromną ofertę

Komentarze