Raymond Domenech
Raymond Domenech PressFocus

Niespodziewany powrót trenera wicemistrzów świata

Były selekcjoner reprezentacji Francji Raymond Domenech zostanie nowym trenerem FC Nantes. Jak informuje L’Equipe, 68-letni szkoleniowiec otrzyma misję uratowania Kanarków przed spadkiem z Ligue 1. Z klubem ma związać się umową do końca obecnego sezonu.

W ostatnim czasie Domenech prowadził kadrę Bretanii, ale do profesjonalnej piłki wraca po wieloletniej przerwie. Nie był bowiem związany z żadnym klubem od rozstania z posadą selekcjonera reprezentacji Francji w 2010 roku. Z Trójkolorowymi pracował przez sześć lat, zdobywając z nią wicemistrzostwo świata w 2006 roku.

Teraz po znanego szkoleniowca zdecydowały się sięgnąć władze FC Nantes, które 8 grudnia podjęły decyzję o zwolnieniu Christiana Gourcuffa. W ostatnich spotkaniach drużynę tymczasowo prowadził Patrick Collot, który zasiądzie na ławce również podczas środowego spotkania z Olympique Lyon. Oficjalnego komunikatu FC Nantes w sprawie zatrudnienia Domenecha można spodziewać się w czwartek.

FC Nantes zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Ligue 1, ale ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Notuje również fatalną serię siedmiu kolejnych ligowych meczów bez wygranej. W tym czasie Kanarki zanotowały cztery remisy i doznały trzech porażek. Nic nie wskazuje również, aby negatywna passa została przerwana w meczu z Lyonem.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. grudnia 2020 20:31.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze