Mourinho: Mbappe wart więcej niż Ronaldo i Messi

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

Ostatnio bardzo interesującej wypowiedzi na temat Kyliana Mbappe udzielił Jose Mourinho, przekonując, że 20-latek zasłużył na to, aby być najdroższym piłkarzem świata. Francuz broniący barw Paris Saint-Germain od jakiegoś czasu łączony jest przez media z przeprowadzką do Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Były opiekun Chelsea FC, Interu Mediolan i madryckiego Realu uważa, że ​​reprezentant Francji może wkrótce stać się droższym piłkarzem niż jego klubowy kolega w osobie Neymara.

– W kontekście takiego zawodnika jak Mbappe, w momencie, gdy myślimy o przyszłości, nie musimy obawiać się tego, co będzie za pięć, czy 10 lat – przekonywał Portugalczyk w rozmowie z beIN Sports.

– W jego przypadku można się skupić na to, co jest tu i teraz – zaznaczył Mourinho.

– Moim zdaniem, biorąc pod uwagę wiek Mbappe i to, że Cristano Ronaldo i Leo Messi są już po trzydziestce, a Neymar ma 27 lat, oczywiste jest, że Francuz to aktualnie najcenniejszy zawodnik na świecie – powiedział portugalski trener.

– Hipotetycznie to już jest najdroższy piłkarz świata. On ma wszystko to, co potrzebuje bardzo dobry zawodnik. Jego talent jest niesamowity – skwitował Mourinho.

Mbappe broni barw PSG od 2017 roku, chociaż dopiero latem minionego roku lub ze stolicy Francji pozyskał zawodnika na zasadzie transferu definitywnego. Suma transakcji wyniosła łącznie mniej więcej 180 milionów euro. W tej kampanii 20-latek rozegrał 34 spotkaniach, w których zdobył 30 bramek.


Komentarze