Mocne otwarcie Lyonu, 90 minut Glika

Kamil Glik

Z pewnością nie takiej inauguracji nowego sezonu oczekiwał Kamil Glik – AS Monaco, w którego barwach 90 minut rozegrał dziś właśnie stoper reprezentacji Polski, przegrało przed własną publicznością z Olympique’iem Lyon 0:3. Bramki dla gości zdobyli Dembele, Depay i Tousart. Warto zaznaczyć, że monakijczycy przez godzinę musieli radzić sobie w dziesiątkę, albowiem czerwoną kartkę obejrzał Fabregas.

Już w szóstej minucie doczekaliśmy się pierwszego gola nowego sezonu Ligue 1 – Traore posłał centrę z rzutu rożnego, a celny strzał głową oddał Dembele. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy, czerwoną kartkę zobaczył Cesc Fabregas – po wideoweryfikacji, arbiter wyrzucił Hiszpana z boiska za brzydki faul na Duboisie.

Grę w przewadze Les Gones wykorzystali już po sześciu minutach – po silnym uderzeniu Depay’a z dużej odległości błąd popełnił Lecomte, który przepuścił między nogami futbolówkę zmierzającą w środek bramki. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 57. minucie dobrą sytuację wykreowali sobie przyjezdni, ale płaskie uderzenie Bertranda Traore wybronił Lecomte. Gospodarze próbowali nawiązać kontakt z rywalem cztery minuty później, ale strzał Gelsona Martinsa z dziesięciu metrów wybronił Lopes.

W kolejnych minutach, inicjatywę na murawie Stade Louis II przejęli Les Gones. W 70. minucie, piłkę z prawej strony dograł Traore, ale w światło bramki nie trafił Depay. Dziesięć minut później, goście ustalili wynik spotkania na 0:3 – po asyście Thiago Mendesa, strzałem z 20 metrów Lecomte’a pokonał Tousart.