Angel Di Maria
Angel Di Maria fot. Mikhail Voskresenskiy / Sputnik / Hepta / Spo

Dotkliwe kary dla zawodników PSG i Marsylii?

Komisja Dyscyplinarna Ligue 1 zajmie się w najbliższą środę niedzielnym meczem Paris Saint-Germain z Olympique Marsylia oraz zarzutami, które pojawiły się po jego zakończeniu. Neymar, który był jednym z pięciu zawodników wyrzuconych z boiska, oskarżył Alvaro Gonzaleza o rasistowskie zachowanie.

Czytaj dalej…

Niedzielne spotkanie na Parc des Princes zakończyło się wygraną 1:0 gości z Marsylii, ale medialne doniesienia zdominowane zostały głównie tym, co wydarzyło się w doliczonym czasie oraz po zakończeniu spotkania. W samej jego końcówce doszło do przepychanki między zawodnikami obu zespołów, w wyniku której sędzia Jerome Brisard usunął z boiska aż pięciu piłkarzy – Layvina Kurzawę, Leandro Paredesa i Neymara z PSG oraz Jordana Amaviego i Dario Benedetto z Marsylii.

Tuż po zakończeniu spotkania, Neymar, także za pośrednictwem mediów społecznościowych oskarżył Alvaro Gonzaleza o rasistowskie zachowanie. “Złapanie mojej agresji przez VAR jest łatwe. Teraz chciałbym zobaczyć tego rasistę, który nazywa mnie małpim sku… I co z tym? Ja zostanę ukarany, a oni? Co z nimi?” – napisał na Twitterze.

Obrońca Olympique Marsylii zaprzeczył, aby taka sytuacja miała miejsce, ale jak informuje ESPN, oskarżeniami Neymara zajmie się teraz Komisja Dyscyplinarna Ligue 1.

Di Maria opluł Hiszpana?

Komisja rozważa również wszczęcie dochodzenia w sprawie zarzutów kierowanych pod adresem Angela Di Marii, który miał w trakcie spotkania opluć Alvaro Gonzaleza. Piłkarzom obu zespołów grożą tym samym dotkliwe kary.

Jak informuje ESPN, zgodnie z przepisami francuskiej federacji, za “brutalne zachowanie” zawodnik może zostać zawieszony na siedem spotkań. Kara za rasistowskie zachowanie może wynieść maksymalnie 10 meczów, natomiast kara za oplucie rywala to dyskwalifikacja na sześć spotkań.

Komentarze