Koszmar Strasbourga trwa, grał Wieteska, trzy bramki w hicie: niedziela w Ligue 1

Mateusz Wieteska
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Wieteska

Wyniki 7. kolejki Ligue 1. W niedzielę rozegrano siedem kolejnych potyczek. W jednej z nich gracze Strasbourga zremisowali z Clermont 0:0. Gospodarze w tej kampanii jeszcze nie zanotowali ani jednej wiktorii. W szeregach gości całe spotkanie rozegrał Mateusz Wieteska. W hicie Monaco pokonało Lyon 2:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Strasbourg w strefie spadkowej, Lorient na fali, Monaco lepsze od OL

Strasbourg grało z Clermont. Wieteska i jego koledzy nie stracili ani jednej bramki. Sami też nic nie strzelili i mecz zakończył się wynikiem 0:0. W szeregach Strasbourga cały czas kontuzjowany jest Karol Fila. Ajaccio mierzyło się z Nice. Na terenie gospodarzy zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 65. minucie zdobył go Andy Delort i przyjezdni triumfowali 1:0. W szeregach Nice tylko rezerwowym był Marcin Bułka.

Mecz Angers – Montpellier zakończył się po myśli gospodarzy, którzy triumfowali 2:1. Decydująca bramka padła po karnym. W potyczce Lorient – Nantes nie brakowało emocji. Morszczuki wykorzystały atut własnego stadionu i triumfowały 3:2. Dla Lorient to trzecia kolejna wiktoria. Toulouse podejmowało Reims. W 32. minucie sytuacji sam na sam nie zmarnował Zakaria Aboukhlal. Ta bramka dała ekipie z Tuluzy drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Rennes stanęło w szranki z Auxerre. Gospodarze nie dali rywalom żadnych szans i triumfowali 5:0. Bramki dla Rennes zdobyli Kamaldeen Sulemana, Amine Gouiri, Martin Terrier, Flavien Tait i Matthis Abline. W ostatniej niedzielnej potyczce Monaco grało u siebie z Lyonem. Druga połowa w większym stopniu należała do gospodarzy, którzy finalnie zwyciężyli z Les Gones 2:1.