Dobra forma podtrzymana, błyskawiczne otwarcie wyniku, kryzys Lens – podsumowanie 22. kolejki Ligue 1

Clermont - Monaco
PressFocus Na zdjęciu: Clermont - Monaco

Wyniki 22. kolejki Ligue 1. Clermont przegrało z Monaco 0:2 (goście są niepokonani już od 13 listopada 2022 roku). W barwach gospodarzy kolejne spotkanie zagrał Mateusz Wieteska. W innym meczu Strasbourg pokonało Montpellier 2:0. Gospodarze prowadzili już od pierwszej minuty. Z kolei Brest zremisował z Lens 1:1. Przyjezdni w pięciu poprzednich spotkaniach triumfowali tylko jeden raz. W drużynie gości przez ponad pół godziny występował Przemysław Frankowski. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Monaco na fali, ambitna postawa Strasbourga, Lens z jednym oczkiem

Clermont grało z Monaco. Wieteska nie mógł być zadowolony po tej potyczce, ponieważ gospodarze przegrali 0:2. Clermont czeka zatem na kolejne ligowe zwycięstwo już od 15 stycznia. Potyczka Ajaccio – Nantes zakończyła się wynikiem 2:0 dla Kanarków. Gole dla gości zdobyli Evann Guessand i Ludovic Blas z karnego. W meczu Auxerre – Reims niestety nie doczekaliśmy się bramek.

O 15:00 rozpoczęło się także spotkanie Lorient – Angers. Tutaj też był bezbramkowy remis. W innej konfrontacji Strasbourg rywalizował z Montpellier. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a gola zdobył Habib Diallo. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Strasbourg przez ponad godzinę grał w osłabieniu (czerwony kartonik zobaczył Jean-Eudes Aholou), ale goście nie byli w stanie zdobyć nawet jednego gola.

Brest podejmował Lens. Frankowski i Łukasz Poręba rozpoczęli to spotkanie na ławce. W 54. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jeremy Le Douaron. Kilka minut potem na boisku pojawił się Frankowski. Wyrównał Jonathan Gradit (po dziwnej interwencji golkipera rywali, który zamiast łapać dośrodkowanie próbował wybijać je nogą) i mecz zakończył się remisem 1:1. Warto dodać, że Adam Buksa (Lens) jest kontuzjowany. W siódmej niedzielnej konfrontacji Marsylia przegrała z Nice 1:3. To pierwsza porażka OM w Ligue 1 od 22 października 2022 roku.