L’Equipe: Neymar w Paryżu na kolejne pięć lat

Neymar
Neymar PressFocus

Fabrizio Romano i L’Equipe potwierdziły, że Neymar przedłuży umowę z Paris Saint-Germain obowiązującą do 2026 roku. Potwierdzenie może nadejść jeszcze w sobotę.

Neymar – koniec wieloletniej sagi

Wszystko wskazuje na to, że Neymar ostatecznie podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Odkąd opuścił Barcelonę w 2017 roku, w każdym okienku transferowym pojawiał się temat jego powrotu do stolicy Katalonii. Wydaje się jednak, że 29-latek przekonał się do pozostania w Paris Saint-Germain.

L’Equipe oraz Fabrizio Romano potwierdziły, że Brazylijczyk miał uzgodnić z paryskim klubem umowę obowiązującą do zakończenia sezonu 2025/2026. W momencie jej wygaśnięcia, zawodnik będzie miał 34 lata.

Oczywiste było, że tylko prawdziwie gwiazdorskie warunki mogą zadowolić Neymara. Według Romano, zawodnik ma zarabiać 30 milionów euro na sezon. Ponadto, jeżeli Paris Saint-Germain w najbliższych latach sięgnie po Ligę Mistrzów, Brazylijczyk otrzyma ogromną premię pieniężną.

Paryski klub zrobił zatem potężny krok w kierunku stabilizacji. Nadal nieznana jest jednak przyszłość Kyliana Mbappe, który w ostatnim czasie wysyła sprzeczne sygnały. L’Equipe potwierdza, że rozmowy z francuskim mistrzem świata są na zupełnie innym etapie niż te z Neymarem.

Brazylijczyk w ciągu czterech lat w Paris Saint-Germain rozegrał 112 meczów. Zanotował w nich aż 85 bramek i 51 asyst. Sięgnął po trzy mistrzostwa Ligue 1, dwa Puchary Francji i tyle samo Pucharów Ligi Francuskiej. W zeszłym sezonie awansował też z klubem do finału Ligi Mistrzów.

Rennes
Paris Saint-Germain
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. maja 2021 20:45.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze