Kolejny gigant zainteresowany Arkadiuszem Milikiem

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

Arkadiusz Milik trafił do Olympique’u Marsylii zimą 2021 roku. Jego pobyt w tym klubie może okazać się jednak krótki. Jak donosi Le10Sport, Paris Saint-Germain jest kolejnym, obok Juventusu, gigantem zainteresowanym sprowadzeniem polskiego napastnika.

Milik może trafić do plejady gwiazd w PSG

Le10Sport pisze, że w zimie Olympique Marsylia odniósł wielki sukces, kontraktując Arkadiusza Milika z Napoli. Od trafienia do Francji polski napastnik jest decydujący. Zdobył sześć bramek w dwunastu występach dla klubu z Marsylii. W ostatnim spotkaniu OM przeciwko Stade Reims (3:1) również wpisał się na listę strzelców. Olympique ma nadzieję, że 27-latek pozostanie w klubie, ale brak awansu do Ligi Mistrzów może wpłynąć na decyzję zawodnika. Zwłaszcza, że niska, opiewająca na 12 milionów euro, klauzula odejścia, kusi znacznie większe kluby.

Rzecz jasna, w dalszym ciągu uznanym we Włoszech napastnikiem zainteresowany jest Juventus. Według francuskiego medium do wyścigu o podpis Arkadiusza Milika dołączył jednak także Paris Saint-Germain. Tuttosport zwraca uwagę, że niepewna przyszłość Mauro Icardiego i Moise Keana sprawia, że Leonardo uważnie śledzi rynek transferowy w poszukiwaniu napastników. Dobra dyspozycja Polaka w Ligue 1 nie uszła uwadze dyrektora sportowego mistrzów Francji. Niewykluczone zatem, że niebawem Arkadiusz Milik będzie dzielił szatnię z Neymarem i Kylianem Mbappe.

Olympique Marsylia nie ma już szans na grę w Lidze Mistrzów, a tylko cud pozwoliłby jej na awans na czwarte miejsce, gwarantujące występy w Lidze Europy. Zespół aktualnie zajmuje piątą lokatę, dzięki której mogą zadebiutować w nowopowstałej Conference League. Najbliższym rywalem OM w lidze jest Strasbourg. Do ich pojedynku dojdzie w najbliższy piątek.

Olympique Marsylia
Strasbourg
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 30. kwietnia 2021 20:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze