Hakimi: PSG to drużyna, która wymaga pewnych standardów

Achraf Hakimi
Pressfocus Na zdjęciu: Achraf Hakimi

PSG nie walczy już o triumf w Lidze Mistrzów, ale wciąż może w tym sezonie zdobyć mistrzostwo Francji. Paryżanie mają znaczącą przewagę nad drugą w tabeli Marsylią i nie zanosi się, by mieli roztrwonić 12 punktową przewagę. Przed meczem z wiceliderem tabeli o grze w Paryżu wypowiedział się Achraf Hakimi. Marokańczyk podkreślił, ile wymaga się od piłkarzy PSG.

  • Hakimi rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach PSG
  • Obrońca szybko stał się filarem i jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji w Ligue 1
  • Marokańczyk wypowiedział się na temat oczekiwań kibiców PSG

Wciąż niespełnione marzenia o Lidze Mistrzów

Hakimi rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Paris-Saint Germain. Obrońca jest jednym z piłkarzy od których Mauricio Pochettino rozpoczyna ustalanie składu na mecze, a w Ligue 1 ma na koncie trzy trafienia. Marokańczyk wypowiedział się przed derbami z Olympique Marsylią na temat odpowiedzialności, jaka spoczywa na piłkarzach tego klubu. 

– Nie ma tu presji. Mamy po prostu pewne obowiązki względem klubu nosząc koszulki z jego herbem. To wielka drużyna, która wymaga pewnych standardów – zaczął Hakimi.

Musimy mieć w sobie odwagę by reprezentować te barwy i dawać z siebie wszystko bo to nie tylko nasza praca, ale też pasja. To jest moja pasja i cieszę się z tego, że jestem gdzie jestem – dodał.

– To nie jest łatwy sezon, bo naszym celem było zajść możliwie jak najdalej w rozgrywkach Ligi Mistrzów i spróbować ją wygrać. To mój pierwszy sezon tutaj, jest wielu nowych zawodników i potrzebowałem chwili, żeby się zaadoptować. Zwłaszcza żeby zrozumieć, jak grają inni – zakończył obrońca.

W najbliższej kolejce Paris-Saint Germain na własnym stadionie podejmie wicelidera tabeli Ligue 1. Początek meczu z Marsylią o godzinie 20:45.

Komentarze