Przyszłość szkoleniowca Olympique Lyon rozstrzygnięta

Katastrofalnie prezentuje się na starcie sezonu 2023/24 Olympique Lyon. Według Fabrizio Romano, który cytuje informacje od Canal Plus, Laurent Blanc w najbliższych dniach zostanie zwolniony z posady trenera.

Laurent Blanc
Imago/Frederic Chambert Na zdjęciu: Laurent Blanc
  • Olympique Lyon po czterech kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ligue 1
  • Władze Les Gones podjęły decyzję o zwolnieniu Laurenta Blanca z posady szkoleniowca
  • Kandydatami na jego miejsce są Oliver Glasner i Gennaro Gattuso

Laurent Blanc może pakować już walizki

Tylko jeden punkt w czterech meczach i ostatnie miejsce w tabeli Ligue 1. Koszmarnie rozpoczął rozgrywki Olympique Lyon, który jest jedną z najbardziej utytułowanych francuskich drużyn w historii. Les Gones jedyny punkt w rozgrywkach 2023/24 wywalczyli po bezbramkowym remisie z OGC Nice.

Fatalne rezultaty i brak perspektyw na poprawę gry wpłynęły na decyzje zarządu Olympique Lyon. Ten podjął już decyzję o zwolnieniu trenera Laurenta Blanca. Obecnie trwają negocjacje z kandydatami na jego posadę. Informację tę jako pierwsi przekazali dziennikarze Canal Plus. Potwierdził ją również Fabrizio Romano. 

Blanc objął stery ekipy z Lyonu w październiku 2022 roku. W ubiegłym sezonie zajął z Olimpijczykami siódme miejsce w Ligue 1. Kandydatami do roli szkoleniowca OL są Oliver Glasner i Gennaro Gattuso.  

Również u nas: Gennaro Gattuso wróci do trenowania? Jest łączony ze przejęciem znanej drużyny

Komentarze