Aulas zainteresowany Giroud

Olivier Giroud
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Olivier Giroud

Prezydent Olympique Lyon Jean-Michel Aulas przyznał, że chciałby mieć w klubie napastnika Oliviera Giroud. Zawodnik Chelsea zasugerował ostatnio, że chociaż chciałby dalej grać w Premier League, to nie wyklucza, że wróci do francuskiej Ligue 1.

Czytaj dalej…

Aulas potwierdził, że już w ubiegłym roku chciał ściągnąć do zespołu 32-latka, ale wówczas nie było to możliwe. Zimą z kolei nie zamierza zatrudniać nowych napastników, ale latem sytuacja może wyglądać zgoła inaczej.

– Marzyłem o ściągnięciu go ubiegłego lata i nawet dzwoniłem do Arsene’a Wengera, by zasięgnąć jego opinii, a ktoś taki, jak Gerard Houllier też go dobrze zna. Rozmawialiśmy, kiedy byłem w Moskwie z reprezentacją Francji na mistrzostwach świata. Z jego strony nie było to możliwe. Dzisiaj mamy dobrze obsadzony atak. Jeśli ktoś z przodu by odszedł, to transfer by nas interesował, szczególnie że on ma inny profil, niż nasi obecni piłkarze. Tego lata będę się interesował Giroud, zimą już nie ma na to czasu – powiedział Aulas w rozmowie z Le Figaro.

Giroud nie w tym sezonie ma pewnego miejsca w składzie Chelsea, chociaż mimo to wystąpił w 27 spotkaniach, zdobywając pięć bramek i dokładając do tego pięć asyst.

Komentarze