Angers wiceliderem. Zwycięstwa Strasbourga i Dijon

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Dwanaście goli padło w pięciu meczach 14. kolejki francuskiej Ligue 1 zaplanowanych na sobotę na godzinę 20:00. Zwycięstwa zanotowały Strasbourg, Angers i Dijon, które pokonały odpowiednio Amiens, Nimes i Rennes. Remisami zakończyły się za to starcia Brestu z Nantes oraz Metz z Reims.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo i to w imponującym stylu odnieśli dziś zawodnicy Strasbourga, którzy rozbili Amiens aż 4:0. Goście wynik otworzyli dwie minut przed przerwą, kiedy to po piłkę w szesnastce gospodarzy z Mothibą wymienił Caci, którego uderzenie odbite od nogi jednego z defensorów zakończyło swoją drogę w siatce.

Dziesięć minut po przerwie, na 2:0 podwyższył Ajorque, a w 72. minucie było już 3:0 – tym razem, piłkę niemalże z linii bramkowej do siatki wpakował Mothiba. Wynik ustalony został kwadrans przed koncem, gdy po centrze Caciego z lewej flanki, do siatki trafił Da Costa. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę w 83. minucie obejrzał Chedjou.

Na pozycję wicelidera Ligue 1 wrócili (przynajmniej do jutra) zawodnicy Angers, którzy ograli skromnie przed własną publicznością Nimes. O losach spotkania zadecydowała sytuacja z 67. minuty, kiedy to po sporym zamieszaniu w szesnastce gości, piłkę do siatki uderzeniem z 13 metrów posłał Mangani.

Najczęściej remisującym zespołem w trwającej kampanii francuskiej ekstraklasy po 14. kolejce będzie Brest, które podzieliło się dziś punktami z Nantes. Pierwszego gola zdobyły w 31. minucie Kanarki, po tym jak piłkę na raty do brmaki wpakował Coulibaly. Piłkarze beniaminka remis uratowali w 68. minucie, gdy Cardona zaskoczył spodziewającego się dośrodkowania bramkarza Nantes.

Strefę barażowo-spadkową opuścili dziś zawodnicy Dijon, którzy odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo pokonując przed własną publicznością Stade Rennais 2:1. Strzelanie kwadrans po zmianie stron rozpoczęli goście – w 59. minucie, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Raphinha.

Później do głosu doszli jednak gospodarze. W 70. minucie, po zamieszaniu w polu karnym czerwono-czarnych płaskim strzałem z ostrego kąta do wyrównania doprowadził Sammaritano. Gola na wagę trzech oczek zdobył siedem minut przed końcem Chouiar, który wykorzystał płaskie dogranie od Sammaritano i płaskim strzałem pokonał Mendy’ego.

Do czterech swoje serie spotkań bez ligowego zwycięstwa przedłużyli piłkarze Metz i Reims, którzy podzielili się dziś punktami na Stade Saint-Symphorien. Goście bardzo szybko, bo już w siódmej minucie, objeli prowadzenie, kiedy to dośrodkowanie Cafaro z rzutu wolnego wykorzystał Disasi. Punkt gospodarzom uratował Traore, który dwie minuty po przerwie trafił do siatki z pięciu metrów.

Amiens SC – RC Strasbourg 0:4 (0:1)