Ukraina mecze Ligi Narodów może rozegrać w Polsce

Oleksandr Zinczenko
PressFocus Na zdjęciu: Oleksandr Zinczenko

Reprezentację Ukrainy w czerwcu czeka nie tylko barażowa rywalizacja o awans na mistrzostwa świata, ale także pierwsze mecze w Lidze Narodów. Jak poinformował selekcjoner ukraińskiej kadry dwa z nich jego drużyna może rozegrać w Polsce.

  • Reprezentacja Ukrainy po przerwie spowodowanej wybuchem wojny prawdopodobnie wróci do gry w czerwcu
  • W planie ma rozegranie baraży o awans na mistrzostw świata oraz pierwszych spotkań Ligi Narodów
  • Dwa mecze Ligi Narodów w roli gospodarza Ukraina może rozegrać w Polsce

Ukraina wraca do gry

Reprezentację Ukrainy czeka bardzo pracowity czerwiec. W pierwszej części miesiąca drużyna prowadzona przez Oleksandra Petrakowa może rozegrać nawet pięć spotkań.

Już 1 czerwca ukraińską drużynę czeka zaległe barażowe spotkanie o awans na katarski mundial ze Szkocją. Mecz ten odbędzie się na Hampden Park w Glasgow, a cztery dni później zwycięzca w finałowym spotkaniu zmierzy się z Cardiff z Walią.

W kolejnych dniach reprezentacja Ukrainy rozegra trzy spotkania grupy 1 dywizji B Ligi Narodów. Rywalizację rozpocznie 8 czerwca od wyjazdowego spotkania z Irlandią, natomiast w kolejnych dwóch ma zagrać w roli gospodarza z Armenią (11 czerwca) i ponownie Irlandią (14 czerwca).

Z uwagi na toczącą się wojnę reprezentacja Ukrainy prawdopodobnie nie będzie mogła rozegrać tych spotkań w swoim kraju. Selekcjoner Oleksandr Petrakow poinformował, że oba spotkania mogą zostać rozegrane w Polsce. 

Komentarze