Southgate bije się w pierś. “Muszę znaleźć równowagę”

Gareth Southgate
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate wziął na siebie odpowiedzialność za bardzo słabe wyniki w czerwcowych meczach Ligi Narodów. Wicemistrzowie Europy w czterech meczach zdobyli tylko dwa punkty, a w ostatnim z nich doznali sensacyjnej porażki 0:4 z Węgrami.

  • Reprezentacja Anglii we wtorkowym meczu Ligi Narodów przegrała 0:4 w Wolverhampton z reprezentacją Węgier
  • Drużyna Garetha Southgate’a pozostaje bez zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Narodów
  • Selekcjoner przyznał, że popełnił błędy przy ustalaniu składu na poszczególne mecze

Southgate skomentował fatalną postawę drużyny

Southgate po zakończeniu meczu przyznał, że musi znaleźć równowagę przy konstruowaniu wyjściowego składu na takie spotkania. – Wybraliśmy młodą drużynę z energią, ale kiedy gra zaczęła się toczyć przeciwko nim, zaczęło to wyglądać w ten sposób. Ostatecznie to moja odpowiedzialność – powiedział Southgate.

– Powiedziałem zawodnikom, że to ja odpowiadam za nasze cztery mecze. Muszę znaleźć równowagę między szukaniem nowych zawodników, a odpoczynkiem dla innych. Nie możemy ciągle odstawiać naszych doświadczonych zawodników – kontynuował szkoleniowiec angielskiej kadry.

– Dla wielu młodych zawodników te mecze były ważnym doświadczeniem. Wiele się nauczyliśmy w meczach z Niemcami i Włochami. Węgry to także dobry zespół i wiedzieliśmy o tym. Dałem im jednak zbyt wiele do zrobienia – dodał trener angielskiej kadry.

Szkoleniowiec reprezentacji Anglii zwrócił również uwagę na słabe wyniki w meczach Ligi Narodów uzyskane przez inne czołowe europejskie reprezentacje. – Pobiliśmy wiele rekordów, a dziś jesteśmy po drugiej stronie. Nie byliśmy w pełni sił. Musimy być w pełni sił, aby wygrywać mecze i przekonaliśmy się o tym w przypadku kilku drużyn z całej Europy w Lidze Narodów – dodał.

Zobacz także: Kolejna kompromitacja Anglików. Wicemistrzowie Europy nadal bez wygranej

Komentarze