Haaland nie wybacza błędów, Norweg nie zwalnia tempa [WIDEO]

Erling Haaland

Reprezentacja Norwegii przegrała w sobotę ze Słowenią (1:2) w meczu Ligi Narodów. Kolejny raz w szeregach Skandynawów nie zawiódł jednak Erling Haaland, który zdobył bramkę w siódmym meczu z rzędu.

• Reprezentacja Norwegii zaliczyła porażkę w meczu Ligi Narodów ze Słowenią
  • Kolejnego gola w tym sezonie strzelił Erling Haaland
  • 22-latek jest nie do zatrzymania

Haaland z golem, Norwegia z porażką

Reprezentacja Norwegii przystąpiła do sobotniej batalii, chcąc kontynuować passę spotkań bez porażki. Podopieczni Stale Solbakkena byli niepokonani od 25 marca.

W sobotnim meczu na Stadion Stozice w Ljubljanie pierwsi bramkę zdobyli Norwegowie. Na listę strzelców wpisał się Erling Haaland, który piłkę do siatki skierował w 47. minucie.

Norwegowie po pięciu rozegranych meczach w grupie czwartej w dywizji B w Lidze Narodów mają 10 punktów. Kolejne spotkanie rozegrają z Serbią.

Norweski napastnik w sześciu poprzednich meczach strzelał gole. Ogólnie w trakcie kampanii 2022/2023 zdobył już w rozgrywkach klubowych 14 bramek w 10 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. Ponadto jednego gola strzelił w drużynie narodowej.

22-latek w trakcie letniego okna transferowego zmienił barwy klubowe. Haaland 60 milionów euro trafił z Borussii Dortmund do Man City. Po przerwie na spotkanie reprezentacyjne ciekawy test przed reprezentantem Norwegii. Man city w derbach zmierzy się z Man Utd w ramach Premier League.