Donnarumma niemile widziany w Mediolanie. Włoch w opinii kibiców został draniem

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. PressFocus

Gianluigi Donnarumma prosił kibiców Milanu, aby nie obrażali go po powrocie na San Siro, gdzie dzisiaj wieczorem reprezentacja Włoch zmierzy się z Hiszpanią w spotkaniu Final Four Ligi Narodów UEFA. Tymczasem w Mediolanie pojawił się transparent, który wyraził jasno stosunek kibiców do zawodnika.

  • Reprezentacja Włoch dzisiaj wieczorem zmierzy się z Hiszpanią w półfinale Final Four Ligi Narodów UEFA
  • Na przyjemne powitanie nie może liczyć Gianluigi Donnarumma
  • Kibicew wyrazili jasne stanowisko, co myślą o bramkarzu PSG

Donnarumma musi być przygotowany na najgorsze

Gianluigi Donnarumma na zasadzie wolnego transferu latem zamienił AC Milan na Paris Saint-Germain. Wpływ na taki rozwój wydarzeń miał fakt, że przedstawiciel Ligue 1 zaproponował Włochowi tylko trochę atrakcyjniejsze warunki finansowe.

Powyższy stan rzeczy sprawił, że fani Rossonerich wściekli się na bramkarza. Donnarumma przed starciem z Hiszpanią poprosił kibiców, aby nie drwili z niego po powrocie na Stadio San Siro. Fani natomiast wywiesili na moście baner z napisem: “Nigdy nie będziesz już mile widziany w Mediolanie”. Ponadto zostały użyte tez mniej parlamentarne słowa, które nie nadają się do cytowania.

Nie jest to nowa sytuacja w przypadku reprezentanta Włoch. W momencie, gdy Donnarumma zdecydował się na przeprowadzkę do teamu z Paryża, to sporo negatywnych komentarzy było skierowanych pod jego adresem w mediach społecznościowych. W trakcie jednego ze spotkań młodzieżowej reprezentacji Włoch kibice rzucali nawet w zawodnika fałszywymi banknotami.

22-letni golkiper w tej kampanii wystąpił łącznie w czterech meczach, notując w dwóch czyste konto. Donnarumma związał się z PSG kontraktem do końca czerwca 2026 roku.

Czytaj więcej: Włochy – Hiszpania: typy, kursy, zapowiedź (06.10.2021)

Komentarze