Zieliński show w Lidze Mistrzów. Włosi zachwyceni

Piotr Zieliński
Pressfocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński strzelił dwa gole w meczu Napoli – Liverpool. Polak swoim spektakularnym występem zachwycił włoskie media, które umieściły go na okładkach.

• Wiceliderem klasyfikacji strzelców w tej edycji Ligi Mistrzów jest Piotr Zieliński
  • To efekt dwóch goli i asysty przeciwko Liverpoolowi
  • Występ pomocnika Napoli nie umknął uwadze włoskim mediom

Zieliński bohaterem Napoli

W minionym sezonie Napoli zajęło trzecie miejsce w tabeli Serie A, dzięki czemu zapewniło sobie powrót do Ligi Mistrzów. Skorzystał na tym również Piotr Zieliński, który po raz ostatni w tych elitarnych rozgrywkach wystąpił dwa lata temu, przeciwko Barcelonie. Polak przed środowych starciem w Liverpoolem miał na swoim koncie 25 meczów w Lidze Mistrzów, ale tylko dwa trafienia i jedną asystę. Statystyki te zmieniły się wraz z końcowym gwizdkiem sędziego.

Napoli potyczkę z Liverpoolem zaczęło imponując bo od objęcia prowadzenia po pięciu minutach. Rzut karny wykorzystał bowiem Piotr Zieliński. Polak jeszcze przed przerwą dorzucił asystę. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony mógł pochwalić się dubletem. Finalnie neapolitańczycy zwyciężyli 4:1, a ich bohaterem został Zieliński. La Gazzetta dello Sport umieściła Polaka na okładce czwartkowego wydania. Ponadto przyznała mu notę 8,5, czyli najwyższą w Napoli.

O dublecie i asyście Zielińskiego pamiętało również Corriere dello Sport. Gazeta ta także umieściła Polaka na okładce. Podobnie jak La Gazzetta dello Sport, przyznała 28-latkowi notę 8,5. Zieliński ma kapitalny początek sezonu. W bieżącej kampanii rozegrał sześć meczów. Strzelił w nich trzy gole i zaliczył cztery asysty.