Manchester City pędzi po awans do 1/8 finału. Haaland bohaterem

Manchester City wywalczył trzeci komplet punktów w Lidze Mistrzów. Mistrz Anglii ograł 2:1 Young Boys i jest bliski awansu do 1/8 finału.

Erling Haaland
IMAGO/Nigel Keene Na zdjęciu: Erling Haaland
  • Manchester City jest bezbłędny w Lidze Mistrzów
  • Obrońca trofeum poradził sobie w Szwajcarii z Young Boys
  • Do wygranej 3:1 przyczynił się Erling Haaland i jego dublet

Manchester City z kompletem zwycięstw

Manchester City zdominował pierwszą połowę meczu z Young Boys w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Mistrz Anglii nie udokumentował jednak swojej przewagi golem i Szwajcarzy niespodziewanie do przerwy remisowali z triumfatorem poprzedniej edycji rozgrywek.

Po zmianie stron Manchester City wrzucił tryb sportowy i nie dał rywalowi zaistnieć przez większość czasu. Mimo tego gospodarze doczekali się gola. Był on jednak tylko odpowiedzią na trafienie, którego autorem był Manuel Akanji. Kilka minut później piłkę w siatce umieścił Meschack Elia. Manchester City przed stratą punktów uchronił Erling Haaland i jego dublet. Norweg wydatnie przyczynił się do wygranej 3:1 i kompletu dziewięciu punktów w grupie G. Przewaga Obywateli nad trzecim miejscem to aż osiem oczek, więc awans do 1/8 finału jest o krok.