Tyle Barcelona zarobiła już w Lidze Mistrzów. Spory zastrzyk gotówki

Mundo Deportivo informuje, że FC Barcelona zarobiła już w tej edycji Ligi Mistrzów 70,5 miliona euro. Na ten wynik w dużym stopniu wpłynęło wtorkowe zwycięstwo z FC Porto i zapewnienie sobie awansu do 1/8 finału rozgrywek.

Robert Lewandowski, Frenkie De Jong
Obserwuj nas w
IMAGO / Sergio Ruiz Na zdjęciu: Robert Lewandowski, Frenkie De Jong
  • Barcelona we wtorek wygrała z FC Porto
  • Zwycięstwo zapewniło Blaugranie awans do 1/8 finału
  • Duma Katalonii zainkasowała już za ten sezon Ligi Mistrzów ponad 70 mln euro

Spora kwota na koncie Barcelony za awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów

Po upokorzeniach związanymi z odpadaniem z Ligi Mistrzów już po fazie grupowej w ostatnich sezonach, FC Barcelona bardzo potrzebowała awansu do 1/8 finału nie tylko pod względem dumy i prestiżu, ale także finansów.

Jak wynika z raportu Mundo Deportivo, Blaugrana zainkasowała już łącznie 70,55 miliona euro za ten sezon Ligi Mistrzów. Zwycięstwo nad FC Porto oznaczało 2,8 mln euro przychodu za wygrane spotkanie w fazie grupowej i 9,6 mln euro z tytułu zapewnienie sobie miejsca w 1/8 finału.

POLECAMY TAKŻE

Katalończycy już przed wtorkowym zwycięstwem zarobili 58,15 mln euro, w tym 34,11 mln euro za ranking historyczny, 15,64 mln euro za grę w fazie grupowej i 8,4 mln euro z trzech zwycięstw w pierwszych trzech meczach sezonu.

Wszystko to sprawia, że przychody Barcelony za ten sezon osiągnęły już 70,55 mln euro i będą rosły w przypadku awansu do kolejnego etapu. Nie można również zapomnieć o podziale praw z transmisji telewizyjnych, który zostanie ustalony pod koniec sezonu.

Zobacz również: Polski sędzia zapłacił za swój błąd. UEFA odsunęła go od meczu Sociedad – Salzburg

Komentarze