Polski sędzia zapłacił za swój błąd. UEFA odsunęła go od meczu Sociedad – Salzburg

Według informacji "Sky Sports" Tomasz Kwiatkowski nie będzie odpowiadał za pracę VARu podczas dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Sociedad a RB Salzburg. UEFA postanowiła zmienić polskiego sędziego.

Tomasz Kwiatkowski
Obserwuj nas w
IMAGO / Konrad Swierad Na zdjęciu: Tomasz Kwiatkowski
  • Tomasz Kwiatkowski popełnił błąd podczas wczorajszego spotkania
  • Sędzia odpowiedzialny za VAR puścił powtórkę ze złej perspektywy głównemu arbitrowi
  • W wyniku błędu Kwiatkowski został odsunięty od pracy przy systemie VAR w meczu Sociedad – Salzburg

Tomasz Kwiatkowski poniósł karę za wczorajszy błąd

Najnowsze doniesienia z angielskich mediów sugerują, że Tomasz Kwiatkowski został odsunięty od obsługi systemu VAR. Polski arbiter miał odpowiadać za pracę VARu podczas meczu pomiędzy Realem Sociedad a RB Salzburg. Wynika to z faktu, że Kwiatkowski został obarczony winą za podyktowanie wątpliwej jedenastki dla Paris Saint-Germain w ostatnich minutach spotkania. 45-latek miał pokazać Szymonowi Marciniakowi złą perspektywę w czasie powtórki, która poskutkowała podjęciem złej decyzji.

Na temat kontrowersyjnego karnego wypowiedział się także były sędzia Premier League Mark Clattenburg. Anglik uważa, że polski zespół sędziowski podjął złą decyzję, a wina spada przede wszystkim na Kwiatkowskiego.

Pochodzący z Warszawy sędzia w tym sezonie prowadzi głównie spotkania Ekstraklasy. Na swoim koncie ma już 8 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W europejskich pucharach zazwyczaj odpowiadał za pracę systemu VAR. Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Kwiatkowskiego z Ligą Mistrzów.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze